Trvalo mi sice trochu déle než jsem sliboval, ale přeci jen jsem sepsal 8 důvodů proč začít podnikat na internetu. Jednotlivé důvody beru ze svého pohledu i „krátkých“ zkušeností, proto s některými nemusíte souhlasit nebo tu některé důvodu budou chybět. Článek navazuje na předchozích 5 důvodů, proč není internetové podnikání žádná sranda.

Řídíte svůj vlastní osud

Jedním z hlavních důvodů proč jsem vůbec začal podnikat na internetu je svoboda. Je pouze na vás, jak s podnikáním naložíte. Zda mu budete věnovat veškerý svůj čas nebo jen hodinu denně. Řídíte svůj osud, žijete si v podstatě jak chcete a jste svým šéfem. A to mě sakra baví, když vidím některá pracoviště v mém okolí.

Snaha zlepšovat se a učit se novým věcem

Internet je v podstatě nejrychleji rostoucí prostředí ve kterém se musíte rychle učit a přizpůsobovat trendům. Jakmile něco propásnete, konkurence vás předhoní velmi rychle a snadno. Chcete-li tedy podnikat úspěšně na internetu musíte se učit novým věcem a zlepšovat své stávající dovednosti. Málokterá „klasická“ práce vám tyto možnosti dá a hlavně vás donutí. A protože se rád učím a snažím se zlepšovat, je tohle pro mě jedním z dalších důvodů, proč se vyplatí začít podnikat na netu.

Passion

Takové to nadšení z toho, že člověk dělá co ho baví je obrovskou inspirací a motivací. Ve svém okolí pozoruji, že snad 1 člověk z 10ti dělá práci, která ho opravdu baví a naplňuje. Dělá ji s láskou a vášní. Obrovsky si cením právě toho, že jsem ten jeden z 10ti, který dělá co chce.

Neomezené zisky

Říká se, že poctivou prací nezbohatnete, to je pravda, pokud se nepohybujete ve vyšších sférách nebo v nečistém prostředí. Na jednu stranu je obrovská výhoda mít „jistých“ pár tisíc každý měsíc na výplatní pásce, druhou stranou mince je ovšem fakt, že tam ve valné většina případů nebude mít nikdy více. U podnikání záleží více méně na vás a vaší práci, za kterou jste poté odměněni různými zisky. Podívám-li se zpětně do mého účetnictví, moje podnikání roste, roste tedy i můj zisk. To mě baví, možnost posouvat hranice výdělků. Navíc je tu možnost zahraniční expanze, o které píšu v bodě o globálnosti podnikání.

Pestrost

Podnikat na internetu je dnes možné v řadě sektorů. Těch možností by se dalo napočítat desítky a možná stovky. Výhodou je možnost kombinace hned několika možností výdělků, takže můžete směle využívat pestrost podnikání, kterou internet nabízí.

Možnost podnikat globálně

Jedna z velkých výhod podnikání na internetu je globálnost. Z jediného pokoje můžete začít podnikat na různých trzích a to během pár minut. Internet je totiž celosvětová síť, která nemá hranice. Možnost pracovat globálně na výrazně lepších trzích také dává možnost pohádkově zbohatnout. Stane se to sice „jednomu člověku z milionu“ (není statisticky ověřeno, jen slovní hříčka), ale za ten pokus to rozhodně stojí.

Vyděláváte, ačkoliv nejste doma

U některých typů podnikání nemusíte tento důvod platit, u mě ale ano, takže jsem ho do seznamu zařadil. V podstatě se jedná o pasivní zisk v době, kdy se podnikání nevěnujete a jste třeba na výletě na kole (affiliate, PPC, automatický prodej odkazů apod.). Nemám rád, když někdo něco nazývá pasivním ziskem, protože vždy je třeba své projekty a podnikání zlepšovat, jinak upadnou v zapomění, ale v tomhle případě se jedná opravdu o pasivní zisk, ovšem jen v době, kdy nejste doma a podnikání se nevěnujete.

Plníte si své sny

Poslední bod jsem si nechal na závěr, protože podle mě shrnuje téměř všechny výše popsané body. Podnikání nám dává peníze a čas na to, abychom si mohli plnit své sny. Neříkám, že to nelze pokud pracujete, ale jde to mnohem snáze pokud úspěšně podnikáte.

Pokud se vám článek líbí, budu rád za jeho sdílení na sociálních sítích. A co vy chybí vám tu nějaký důvod, proč začít podnikat na internetu?

 

PS: Vytvořil jsem sekci Prodej webů a domén, které nabízím nevyužité domény nebo nedodělané weby, případně weby, které nenaplňují mnou předem dané cíle. Takže kdyby jste měli o něco zájem, zkuste napsat vaši představu.

Článek má 10 komentářů

 1. ambiente Reply

  Tak pokud máš dobře nastavený pasivní příjem, tak máš vlastně každý měsíc taky „pár tisíc“ jistých doma, takže se můžeš plně věnovat rozvoji dalších a dalších projektů… :)

 2. Turek Reply

  Pěkně sepsáno, se vším souhlasím. Mě se ještě líbí, že pokud člověk začíná a nechce hned budovat nějakou složitou aplikaci, tak jsou hodně levné vstupní investice. Kdy nejdražší je čas. Ale díky tomu může začít každý kdo má čas.

  • admin Reply

   Ano, to je hodně podstatný důvod na který jsem si nevzpoměl, ale rozhodně byl důvodem proč začít podnikat právě na netu. Začít lze s pár stovkami v kapse, počáteční náklady pouze živnosťák.

 3. Kvasnička Jan Reply

  Při podnikání na internetu je krásné sledovat vývoj každého podnikatele. Jak začíná, jaké jsou jeho výdělky při začátcích, kde po jednom roce, dvou a jak se vyvíjí. Zkusili jste se někdy nad tím sami zamyslet, kde jste byli na začátcích, kolik jste vydělávali a jak je tomu nyní? :)

  • admin Reply

   Ano, minulost s přítomností porovnávám poměrně často. A v podstatě by to měl dělat každý, kvůli sobě ale i kvůli tomu, aby viděl, zda se jeho podnikání někam vyvíjí. Pokud ho samozřejmě někam vyvíjet chce.

   • Kvasnička Jan Reply

    Vystihl jsi to přesně (snad nevadí tykání).

    PS: Mohl bys zde nainstalovat plugin Subscribe To Comments, abychom mohli lépe sledovat, kdy kdo odpověděl na komentář? Děkuji

 4. Josef P. Reply

  Pěkné shrnutí a pro mě osobně jsou to důvody, které dělají to podnikání takové pestré, zajímavé a proto mě baví. Co se týká toho rozhodnutí, vyměnit zaměstnání za podnikání, tak k tomu jsem se ještě neodhodlal, jednak proto, že mě moje práce baví, ale podnikání na internetu asi o něco víc, i když by se dalo říct, že je to jak kdy. No a jistota pravidelné výplaty je u mě dost podstatná věc, neb půl mega ročně prostě na ulici nenajdu a pořád se nemohu přesvědčit o tom, že když se místo práce budu věnovat podnikání, že je vydělám. Možná že jo, ale potřeboval bych asi nakopnout :-D Nicméně jednou to tak asi dopadne a sám to tak chci, jen k tomu směřuji pomaleji, možná ale s větším zápalem. Chci mít jistotu, že to nedopadne zle, protože to už jsem ve svém okolí viděl mnohokrát a nechci tak dopadnout.

  • admin Reply

   Při tomhle rozhodnutí je nesmírně důležité v jaké životní situaci se člověk nachází, zda má zodpovědnost za jiné lidi či musí každý měsíc platit účty apod. Pro studenty, kteří ještě navíc bydlí například u rodičů je to rozhodnutí méně náročné než například u lidí, co potřebují každý měsíc XX tisíc korun na fungování rodiny. Takže pracovat a zároveň podnikat do té doby, kdy podnikání bude výdělečnější a stabilnější než práce.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>