Hned při prvním pracovním dnu v novém roce řeším problémy, no nezačíná to moc dobře. Aktuálně mi nejde u webů jedoucích na Endora.cz nahrávat ve WordPressu obrázky. Jediné možné aktuální řešení je natvrdo přes FTP nahrát do dané složky. Vzhledem k tomu, že tam mám cca 15 webů, představa kopírování všeho na jiný hosting je pro mě hororová, ale asi si k tomu budu muset jeden den vynahradit. Aktuálně totiž druhá část mého portfolia jeden na Wedos hostingu a tam jde vše bez problémů. Tím mě ale napadá vlastně otázka, zda je dobré mít weby, které jedou na WordPressu?

Pokud totiž chcete dělat affil ve velkém, bude se vám pravděpodobně rozrůstat i portfolio vašich stránek. To může skončit třeba i na čísle blížící několika desítkám (stovkám) webů. Pokud by všechny byli v HTML, stačí jen zkopírovat dané soubory na nový hosting a přesměrovat DNS domény. U WordPressu je to složitější proces, překopírovat všechny soubory, udělat export a následně import databáze, změnit config soubory, přesměrovat DNS a stejně se pravděpodobně dočkáte problémů, které budete muset na novém hostingu řešit co se funkčnosti týče. Dělat takto několik desítek webů, asi bych se dřív zbláznil.

Na druhou stranu pro WordPress hovoří několik pozitiv. Jednak lze velmi jednoduše upravovat soubory a vytvářet nové podstránky nebo články. Pokud se chystáte udělat větší web, pravděpodobně se bez absence databáze stejně neobejdete. WordPress je také velmi oblíbený u Googlu.

Možná to teď píšu trochu z naštvání a až vychladnu zase nedám na WordPress dopustit, ale při aktuální situaci mám chuť všechny weby, u kterých to jde, předělat do HTML.

Co si myslíte vy? Nedáte na wordpress u svých affil webů dopustit?

Článek má 27 komentářů

  1. Pari Reply

    Svalovat vinu za spatny hosting na WordPress neni dobre :-) Popravde je to system, ktery lze prenaset velice jednoduse (na konci roku jsem jich prenasel radove desitky kvuli optimalizaci nemit vse v jednom hnizde). Problem je pak vse udrzovat aktualizovane, to jaksi u obycejneho html odpada :-)

    • admin Reply

      Myslel jsem to spíše tak, že pokud náhodou stávající hosting bude špatný (nemusí to být jen Endora) a budu tam mít jak říkáš řádově desítky webů, je to potom práce na celý den a to nepočítám ještě další dolaďování webů. Nějaké tipy jak vše přenášet jednoduše a rychle?

      • Pari Reply

        Zřejmě nejjendodušší je přes BackWPup web zálohovat do jednoho archivu přímo na cílové FTP. Pak to tam jen rozbalit (pokud nemáš práva, tak požádat podporu). Pak jen importovat DB a upravit config :-)

  2. Tom Reply

    Osobne jsem provozoval nekolik stovek webu na wordpressu i na klasicke html sablone. V podstate jsem se potykal se stejnymi otazkami jako ty. Ze sve nekolikalete zkusenosti vyplyva : nema smysl delat stovky webu, u desitek se vyplati ve vsech ohledech wordpress:))) i kdy nekdy zlobi, ale spousta i vetsich portalu prave wp vyuiva, tak proc mu neverit.

    • admin Reply

      Souhlasím s větou, že se nevyplatí dělat menší weby. Ostatně na to připravuji článek ;-) Ovšem ať chci nebo ne, tak třicítka webů se mi stejně sejde a všechny přesouvat je fakt opruz.

  3. mkurri Reply

    Mě taky poslední dobou nejde nahrávat na některé weby přes WordPress, ale jiné jsou v pohodě a to mám všechno na WEDOSu, takže nevím, kde je problém. Jestli najdeš nějaké řešení, tak nezapomeň se o něj zmínit.

    • Pari Reply

      Zkus opravit pristupova prava, je na to tlacitko v administraci. Obcas se stane, ze to dela problemy.

    • admin Reply

      Zkouším po tom pídit, čekám na pár odpovědí. Pokud se to nevyřeší, pak vyzkouším přehrát WP zda pomůže. Nezkoušel jsi? Jaké používáš šablony a pluginy?

  4. Benny Reply

    Co si mám představit pod „WordPress je také velmi oblíbený u Googlu“

    To jako že když mám klasické .html tak moje weby nemá Google rád? :)

    • admin Reply

      Myšleno spíše, že Google weby na WP rychle indexuje, možnost napojit na pluginy který posílaj echo o vydání nového článku do Googlu, navíc má WP SEO URL apod. Určitě to ale není myšleno tak, že s klasickým HTML nemáš šanci.

  5. Dave Reply

    Pro můj hlavní web je wordpress zlatou žílou. Pro minisites, které pojedou na max 10 stránkách využiji klasické HTML a nebudu zatěžovat servery wordpressem…

    Už teď mi dělá problém utáhnout mou databázi na http://www.cestujlevne.com , nebýt ocachování tak web dávno stojí, protože pipni.cz je naprosto neschopný hosting ! :D

    • admin Reply

      Přejdi k něčemu lepšímu Wedos nebo Savana. PS: Chválím web po obsahové stránce, docela by mě zajímalo, jestli to není tajné, kolik na takovém webu dokážeš udělat měsíčně?

      • Dave Reply

        Už mám hosting u WEDOS na základě různých doporučeních a jejich vlastní snahy.. Teď je na řadě kopírování a přesun ;)

        Tajné — nic není tajné, ale je nesmysl se tu bavit o měsíčním příjmu na takovém webu. Pokud budu mít 2x do měsíce NY za 5 tisíc, tak do práce rozhodně jít nemusím. Pokud za celý měsíc nepřijde žádná akce, sotva dosáhnu minimální mzdy :)

        Konverze šlapou, ale je to můj první projekt a nedokáži tak porovnat zda jsou průměrné nebo nadprůměrné. Hlavní je rozhodující návštěvnost, která každý měsíc naštěstí leze nahoru. Brzy sepíšu nějaký VZESTUP nicky v travel affilu – tam poodkryji více mého tajemství.

        Neprodávám trička, prodávám přidanou hodnotu kterou lidi hledají. A ta se nezinvestuje prvním klikem…

  6. Radek Reply

    WordPress je samozřejmě super, ale ne pro všechny varianty se hodí. Člověk musí vědět, jaký web bude a jak bude růst. Pokud budu dělat 5 stránkový affil web, nemá cenu tam dávat WP ale udělám si to v HTML. Pokud už tam chci ale blog/magazín nebo víc stránek, je WP jasná volba.

  7. Seoman Reply

    Dříve jsem zkoušel html a souborové cms bez databáze (DokuWiki). Ale WordPress od verze 3, od které je možné mít více webů na jedné instalaci wp (multisite), se stal postupně vítězem.

    • admin Reply

      To je zajímavý, musím na to multisite řešení mrknout, nějak mi to uniklo a možná by to řešilo hodně.

  8. ambiente Reply

    WP není příliš vhodný pro větší zátežové projekty – je lepší už nějaký systém na míru. Statické HTML pro menší weby je zase poněkud neohrabané v případě nějaké té aktualizace – ve větším množství se opět opět vyplatí nějaký redakční systém na míru pro více webů (50, 100). Vše jede na jedné databázi – lze to spravovat centrálně z jednoho místa a technologicky lze i provedení na různých IP. Nahození mikrosajty je otázka maximálně půlhodinky.

    Osobně WP používám pouze tam, kde se mi to moc nechce řešit, případně už byl na webu nasazný. WP má své výhody i nevýhody (spam, různé díry, složitá struktura).

    Pokud bys nechtěl importovat DB, tak bych využil na menší projekty třeba http://mypage.jiribednar.eu/ – zatím jsem tenhle RS jen oťukával, ale vypadá to na celkem rychlé smart řešení…

    • admin Reply

      Díky za tipy mrknu, ikdyž moje hlava už trochu vychladla, hosting mi chybu opravil a tudíž zase vše funguje a frčí jak má. Jinak WP používají některé servery s návštěvností v tisících UIP, takže s trochou cache pluginů a dalších vychtávek se to asi dá. V ČR třeba Mountfield.cz a ten má podle mě v létě rozhodně tisícové návštěvy.

    • Josef P. Reply

      Ten MyPage CMS vypadá velmi dobře, s absencí databáze a postaven na html a css by měl jet i na miniwebech, které někteří poskytovatelé hostingu nabízejí. To je dobrá alternativa ke klasické html šabloně. Ještě zjistit, jak vypadají ty šablony a jak těžké bude je upravit. Každopádně dobrý směr.

  9. Adam Reply

    Já jsem toho vyzkoušel mraky, a jako programátor jsem si zkoušel programovat i různé centrální systémy pro správu obsahu. Nakonec jsem stejně skončil u WordPressu. Hodí se jak na čistě obsahové weby, tak i na složitější věci. Já například na spoustě svých webů (i když se jedná o drobnější weby) mám nějakou drobnou speciální funkčnost (affil katalogy produktů a podobně) – na to stačí naprogramovat plugin a je to. Šablon je mraky a připravit vlastní je už po nasbírání trocha zkušeností hračka. Teď dávám dohromady ještě nějaké centrální přihlašovací prostředí s agregací info z jednotlivých instancí. V praxi to bude vypadat tak, že na jednom místě budu mít všechny WP propojeny, uvidím kde čeká na schválení komentáře, hromadně půjde aktualizovat pluginy a podobně, jedním klikem se přihlásím do administrace i bez hesla.

  10. Mirek Reply

    Jednoznačně WP. Jejich rozssáhle provozní možnosti dalece převyšují problémy s migrací na jiný hosting. Ten při troše štěstí dělaš jednou za x let a to už se dá přežít že utopíš mraky času v rozchození jinde.

  11. VK Reply

    Taky si myslím, že WordPress je číslo 1. Nikdy jsem nepochopil jak může někdo používat Joomla nebo podobné příšernosti.

  12. Pavel Reply

    Nedávno som migroval pár svojich domén, na ktorých beží WP a najzdĺhavejšie na celom procese bolo presmerovanie nameserverov, ktoré sa jednak musí robiť aj keby to boli len obyčajné html stránky a hlavne sa nedá nijak urýchliť, treba len počkať :) SQL dump/import a následný prepis štyroch riadkov vo WP-configu zaberie tak možno minútu, ak človek vie presne, čo robí.

    Jedna stránka bola po migrácií „pokazená“ vďaka obrovskému počtu rôznych pluginov, čiže ak chete mať svoje WP systémy „lean and clean“ tak základ je nezaťažovať ich rôznymi, občas pochybnými pluginmi.

    • admin Reply

      V podstatě máte pravdu, u mě je to na delší dobu, asi než bych získal rutinu. Ale u Wedosu musím kopírovat celý WordPress což jen samo o sobě mi zabere cca 10 minut + další nastavení.

  13. Nedám dopustit Reply

    Nedám na WordPress dopustit :-) ale musí to dávat smysl ho nasadit. Jednoduchou statickou minisite mám skoro hotovou dřív, než se vůbec podaří WP nainstalovat a nastavit. Již jsem pár WP webů stěhoval, žádný velký problém, ale nakonec je stejně lepší vybírat lépe hosting, aby se to nemuselo tak často stěhovat…

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>