Dnes jsem se dostal k zajímavému článku, který popisuje strasti a neúspěchy těch, kteří se nakonec stali bohatými, slavnými a úspěšnými. Krásně to ukazuje na to, že člověk se musí v životě párkrát spálit a být odmítnut, aby došel k určitému bohatství a zkušenostem. Člověk nesmí nikdy přestat věřit a i po neúspěších se musí stále pokoušet tvořit. Krásně se to dá aplikovat zejména do podnikání. Pokud vám jeden projekt nevyjde, nezoufejte a zkoušejte tvořit dál. Ono se to jednou povede :-)

Tyhle příběhy mě zaujaly:

Walt Disney – málokdo nezná tuhle značku. První Disneyho animace šla do bankrotu. Celkem bylo financování Diyney Worldu odmítnuto 302x než dostalo první finance. Kde je dnes a kdo by to zkoušel i po tolika odmítnutí dále?

Steven Spielberg se dvakrát snažil dostat na prestižní filmovou školu University of Southern v Kalifornii. Dvakrát neuspěl. Místo toho šel na Cal State University v Long Beach. Dnes patří do klubu těch největších. Má majetek 2,7 miliardy dolarů, natočil několik kasovních trháků a v roce 2004 získal čestný titul od školy, která ho dvakrát odmítla.

Stephen King – jeho první knihu Carrie odmítly hned 30x, tak ji zahodil do koše. Manželka ji ovšem z koše vyndala a řekla ať to zkusí ještě jednou. Jak to dopadlo? Povedlo se. Během své spisovatelské kariéry prodal na 350 milionů kopií svých knih.

Stephenie Meyer – i mě nutila přítelkyně zajít na slavnou ságu Twilight. Přitom stačilo málo a nemusela vůbec spatřit světlo světa. Stephanie ji napsala za 3 měsíce a nikdy neměla v úmyslu jí zveřejnit. To se stalo až na popud jejího přítele. Tak napsala 15 dopisů do různých agentur. 5 agentur ji vůbec neodpovědělo, 9 agentur jí odmítlo a pouze jediná jí dala šanci. Teď si ty ostatní asi trhají vlasy. Forbes minule psal, že Stephanie vydělala na 40 milionů dolarů z práv, knih atd. I agentury se mohli pěkně namastit.

Tim Ferris – hodně lidí co čtu blogy o podnikání jeho knihu 4 hodinový pracovní týden čte. Ale víte, že byl odmítnut 26 vydavateli dříve, než mu jeden z nich dal šanci svoji knihu vydat? Dnes patří knihy mezi bestsellery své kategorie a to už po několik let za sebou.

The Beatles – byli několikrát odmítnuty nahrávacími společnostmi. Někteří říkali „Beatles nemají budoucnost v showbyznysu“. Pak podepsali s EMI, přišli do USA, vypukla Beatlesmanie a stali se největší kapelou v historii.

Kompletní článek v AJ tu s více profily: http://getbusylivingblog.com/famous-people-who-found-success-despite-failures/

Článek má 9 komentářů

 1. goman Reply

  Pěkný článek :-). Je to tak, člověk se nesmí vzdát, ale je to někdy hodně těžké…

  • admin Reply

   Musí tam být i kus toho pověstného štěstí, ale zároveň se mu musí jít naproti.

 2. mkurri Reply

  Samozřejmě je to pravda, ale nějak mi připadá, že všichni spisovatelé bestsellerů byli s prvním dílem odmítnutí minimálně 20x :D Myslím, že i Rowlingová zažila to samé… Nevím, jestli tomu mám až tak věřit. Jejich úspěch nezpochybňuju, ale je to trošku podezřelé, že všechny knížky někdo náhodou vytáhl z koše a vydal :D

  • Josef Kroupa Reply

   Plyne z toho jedno ponaučení – pravidelně procházet popelnice, zda tam nenajdeš nějaké pohozené dílo :-)

 3. counter Reply

  celkom zaujímavé čítanie, ja poznáme ešte jeden podobný citát na túto tému, ktorým sa aj riadim ,,Kto vytrvá, ten zvíťazí´´.

 4. sídlo s.r.o. Reply

  Také si připadám jako nechtěné zboží, nedávno jsem získal sídlo s.r.o. od http://www.sidlofirmy-praha3.cz/zajistime-sidlo-sro-nebo-jine-firmy-rychle-spolehlive-bezpecne/ Tak doufám, že mi to pomůže s prestiží, abych měl větší prodeje

 5. Peter Reply

  Podobných příběhů jsem četl spoustu. A sám si pořád opakuji: Úspěch tě čeká krok poté, co jsi se rozhodl vzdát. Takže se nevzdávám ;)

 6. Jirka Reply

  Cílevědomost a vytrvalost je hodně důležitá, ale existuje spousta dalších pojmů: znalosti, chování trhu, preference zákazníků… Nejhorší je, když někdo těžce krachuje v něčem, co by neměl dělat, ale pořád doufá, že když vydrží, tak se to určitě změní. Ano, Walt Disney vsadil všechno a uspěl, ale na každého takového připadne spousta lidí, kteří k němu vzhlížejí, ale jejich sny končí s velkou nutností vyhledat odbornou právnickou pomoc. :)

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>