V poslední době se všude hovoří o monetizaci webů skrze affiliate programy, vždy je ale třeba mít „zadní vrátka“ a své zisky diverzifikovat co možná nejvíce. Pokud vám jeden z kanálů monetizace odejde, můžete se spolehnout na jiný a přesto vám podnikání nebo vaše projekty poběží dál. Já se snažím mít diverzifikováno co možná nejvíce a co možná nejvyrovnaněji.

Nemluvím teď pouze o typu affil, PPC, prodej odkazů apod. Ale i samotné typy monetizace můžete diverzifikovat. Affiliate například tím způsobem, že budete používat více různých affiliate programů na více různých webech atd.

Zpět ale k původní myšlence.

Jedním z mých alternativních zdrojů zisku je Placla.cz, kterou není radno podceňovat. Už jsem o tomto systému na prodej placených PR článků několikrát psal, například o tom, jak zvýšit výdělky z toho systému.

Jen bych chtěl ukázat na screenu mého účtu níže, že vydělávat na principu placených článků jde poměrně slušně. Navíc jde velká část práce outsourcovat, takže v podstatě za pár minut práce si můžete vydělat pár tisíc korun.

Placla.cz jako jeden z kanálů monetizace webů

Placla.cz jako jeden z kanálů monetizace webů

Často slyším také názory, že kvalita webů v systému je mizerná, což mohu potvrdit a dokonce jsem o tom psal v článku První zkušenosti s Placla z pohledu inzerenta. Jenže právě tato mizerná situace nám dává možnost nabídnout něco, co na trhu chybí, využít tu malou skulinku na trhu. Inzerenti poté mnohem více ocení, že jim nabízíte opravdu kvalitní weby a dokáží to ocenit i cenově. V systému mám takové weby dva, kde se zaměřuji především na nereklamní obsah. O to více si inzerenti cení, že mohou mít svůj PR článek na takovém webu viz. screen níže.

Vysoké výdělky

Vyšší částky za články na Placla.cz

Takže zkuste hledat mezery, zkuste vytvářet takové věci, které mají poptávku, ale mizernou nabídku. Za takové věci poté dostanete zaplaceno mnohem více. A kdo přeci jen ještě nevyzkoušel Placla.cz jako zdroj monetizace, může se registrovat třeba přes můj link (ZDE), udělá mi tím velkou radost.

Článek má 11 komentářů

 1. petr Reply

  Mno to oni mi spíše neschválí blog…poptávky tam jsou, ale můj 5 let starý blog je jim málo…tak nikdo nemá nic a je to :-)

  • admin Reply

   Souhlasím, že některé podmínky pro přijetí blogu jsou z mého pohledu nesmyslné. Měli by posuzovat každý web individuálně a zaměřovat se na kvalitu i přesto, že daných podmínek nedosahují. Já bych tedy například raději publikoval na webu, kde je minimum PR článků s SRANK 1 než na webu SRANK 3, který je složen pouze s PR článků. Bohužel si myslím, že provozovatel Placla na to z tohoto pohledu velmi s…e :-D Ať už se jedná i o řazení webů do kategorií či možnost zadat poptávku dle podmínek. Všude se o tom píše jako o OBROVSKÉM nedostatku, který odlákal už řadu inzerentů, včetně mě a nikdo s tím nic dělat nechce :-( Možná čas na pořádnou konkurenci, už jsem o tom i sám přemýšlel, ale sám do toho jít nechci.

 2. Milan N Reply

  Nesmyslné podmínky pro přijímání webů, které mají ulehčit práci majiteli. Kdyby se radši dal práci a ručně probíral vše, tak by tam nalezl zajímavé kousky. Těch omezení je opravdu hodně.

 3. Petr Reply

  Placla je z meho pohledu nespolehlivy system. Chtel jsem je otestovat prvni web mi neschvalili, dobra, dal jsem tam trochu lepsi web ten schvalili, ale po par dnech smazali, uz ani nevim proc. Nakonec jsem tam dal celkem slusny blog s PR 5 zase schvaleno a zase po par dnech smazano, protoze prehodnotili pravidla tykajici se SR (zrovna v te dobe mi na par tydnu spadnul).

  Rozumim tomu, ze si Placla muze stanovit pravidla jaka uzna za vhodne, nemam ale rad caste zmeny. Treba kdyz affiliate partner 2 x do roka meni kod,tak u nej obvykle koncim. Nemam totiz rad zbytecnou praci navic.

  • admin Reply

   Ukazatel SRANK a PR při schvalování webů je nešťastný. Měli by posutovat weby individuálně.

 4. ambiente Reply

  Tak placla dělá slušnej měsíční income o tom žádná. Poslední dobou se také začínají dělat zakázky na http://linkmonitor.cz/?dsaffil=35 – takže odhaduji, že pokud placla neudělá rozdělení nabídek a vylepšení systému, trh inzerce se sem postupně přesune…

  • admin Reply

   Linkmonitor je dobrá volba, jen právě u Placla mě vyhovuje systém, při kterém fakturuji nastřádanou částku. Pokud bych měl fakturovat každé 2-3 stovky za PR článek z Linkmonitoru, asi bych se zbláznil. Takže podstata Placla je dobrá, jen se nikam neposouvá a stagnuje na místě.

   • ambiente Reply

    To je pravda, snažim se proto inzerenty motivovat slevou, aby brali více článků – alespoň 5-10 a nabízím možnost fakturace až na konci měsíce – tedy 1x :)

 5. Marek L. Reply

  Nechceš uviesť adresu webov, ktoré máš pridané na placle ? Docela ma prekvapujú uvedené čiastky..

 6. Jersák Martin Reply

  Zkuste taky reklamní systém pryard.com, kde můžete prodávat články nejen na blozích, ale i na sociálních sítích.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>