Nedávno jsem se dozvěděl, že na trhu Pay Per Post systémů přibyl v konkurenci celkem slušně fungující Placly.cz a již méně fungujícího Copywritingu.cz, další přírůstek – Linketica.com. Nelenil jsem a hned jsem ji vyzkoušel dobitím základní částky. Tohle jsou moje první dojmy.

Za Linketica stojí společnost Nuvio s.r.o., firma specializující se na webdesign, ale také affiliate marketing. Její rukopis můžete nebo jste mohli vidět například na designu Invie, Skrz nebo třeba Bonami. Tedy TOP firem v oboru.

Já blíže Nuvio poznal ještě, když jsem provozoval finanční weby a pročesával konkurenci. Už tehdy mě zaujali jejich weby. Říkal jsem si, že takhle by měli vypadat affil weby. Ty fungují dodnes už v několika jazykových mutacích. Ale tipuji, že kvůli legislativě byly přesunuty pod jinou firmu. Ty weby určitě znáte, nebo stačí zajít na Nuvio web a mrknout na reference.

Ale zpět k Linketice.

První dojmy

Že za projektem stojí webdesignerská firma je znát od prvního okamžiku. Příjemná landing page, fantastický dashboard se seznamem kampaní, které si můžete navíc rozdělit do jednotlivých kampaní například podle webu nebo kampaně, příjemným fontem. Za mě jedna s hvězdou.

Dashboard Linketica.com

Vše je maximálně jednoduché, přehledné a pochopíte celkové fungování do pár minut.

Práce je vidět i na emailech. Ikdyž jsem zástupcem maximální jednoduchosti a tedy nevadí mi pouze textové emaily, zde je vidět, že jednoduchost může i hezky vypadat. Palec nahoru.

Email od Linketica.com

Dobití kreditu

Shodou okolností jsem dnes dobíjel na Placlu i na Linketica a i zde je znát, že moderněji to zvládají u Linketica.

Využívají k tomu platební bránu (asi Gopay), takže dobít můžete nejen bankovním převodem, který trvá z většiny bank pár minut, ale také platební kartou. Já to měl vyřízeno i s fakturou snad během 2-3 minut. Použití platební brány není podmínkou. U placly to funguje, jen to vše trvá trochu déle.

Minimální dobití je 1000 Kč + DPH.

První kampaň

Založil jsem ji snad během dvou minut. Maximálně jednoduché.

Zadáte poptávku, kde ji krátce popíšete apod. Přidáte linky, které chcete v článku mít (maximálně 5), můžete přidat přílohy, jako jsou fotky nebo loga společnosti. A poptávku vyvěsíte nebo si ji uložíte pro pozdější veřejnou publikaci.

Zde oproti konkurenci nezadáváte cenu, blogeři si sami vyhodnotí, za kolik jsou ochotni publikovat nebo i sepsat váš článek, takže vám dorazí nabídky za 375 Kč (prozatím nejmenší cena za článek), tak i za 9500 Kč (to je prozatím max. nabídka).

Oproti konkurenci jde Linketica zase dál. Můžete si totiž vybrat, zda chcete článek (na blogu nebo magazínu), status na Facebooku nebo Twitteru a nebo zda chcete publikovat fotku na Instagramu nebo video na Youtube.

Reklamní kanály na Linketica.com

Tohle jsem zatím nikde neviděl, a když vezmu v potaz, kolik si berou někteří blogeři za jedinou Instagram fotku, může to být zajímavý kanál k propagaci i výdělku. Takový Leoš Mareš má prý za fotku i 100 000 Kč. Spousta dalších CZ Instagram účtů si účtuje nižší desítky tisíc Kč.

Já si zadal klasicky poptávku po publikaci a sepsání článku na blogu či v magazínu a čekal, co se bude dít.

První nabídky

První nabídky jsem dostal už po 7 minutách od vystavení poptávky. Po necelých 5 hodinách mám 44 nabídek, ve kterých můžu listovat, schvalovat nebo zamítat.

Nové nabídky od Linketica.com

Po kliknutí na nabídku webu dostanete veškeré důležité informace. Alexa zpětné odkazy, Alexa rank, Srank a údaje z MOZ jako je autorita domény, stránky, rank, počet odkazů i externích, stejně jako popis webu.

Ukázka webu na Linketica.com

Kvalita webů

Asi vás nejvíce zajímá, jaká je kvalita registrovaných publisherů. Stejně jako u konkurence i zde se budete probírat řadou nekvalitních webů, které nestojí za vaši pozornost. Odhadem to bude i více jak 60% webů, stejné je to i u Placla.

Ovšem najdou se i zajímavé kousky. Například portál Bydlení.cz je už ten typ webů na kterém mít odkaz není podle mě na škodu.

Proč se do Linketica registrovat?

  • Design a jednoduchost – v tomhle kluci odvedli dobrou práci – dashboard ve kterém se cítíte příjemně a který po vás zbytečně nechce XX dalších informací
  • Dobití kreditu – kartou nebo bankovním převodem do 2-3 minut od 1000 Kč + DPH
  • Možnost poptat nejen článek, ale i status na Facebooku, Twitteru či publikaci fotky na Instagramu nebo videa na Youtube
  • Skvělej affiliate program – 10% po dobu 2 let.
  • Slušné informace o jednotlivých webech (MOZ ranky, Alexa ranky apod.). I přesto doporučuju si jednotlivé weby projet, používat selský rozum, mrknout jak často publikují články, kolik jich je reklamních a pokud máte nějaký zahraniční nástroj jako je SemRush, projeďte ho i tak, zda rankují na slovní spojení apod.

Proč ještě s registrací počkat?

  • Balast webů. Pokud se nechcete probírat balastem nekvalitních PR webů jako na Placle, zde vás nepotěším, čeká vás to i tady.
  • Prozatím mi přijde, že tu není tolik kvalitních webů jako na Placle, což se s trochou reklamy a verbování mediálních agentur může v mžiku změnit

Je vidět, že Linketica je na začátku a pokud se jí podaří přilákat zajímavé inzerenty i publishery z větších agentur, má rozhodně našlápnuto stát se minimálně zdatným konkurentem Placly. Za mě rozhodně budu sledovat jak se to celé bude posouvat a je tu další zajímavý tool, kde získat odkazy i reklamu.

Vyzkoušeli jste? Jaké máte zkušenosti vy?

Článek má 1 komentářů

  1. Rain Man Reply

    Linketica je vážně solidně zpracovaná, co se týká uživatelského rozhraní, a to jak pro inzerenty, tak pro publishery. Jen mi připadá, že se nějak pomalu rozjíždí. Myslím tím, že je v systému stále docela málo poptávek. Ale snad to bude tak, že oč bude pomalejší rozjezd, o to to bude pak větší fičák.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>