Minule jsem psal o změnách k lepšímu či horšímu při inzerování v Placla.cz a Michal Kubíček nelení a představuje nám novou službu. Tentokrát pozměněný koncept KupČlanek.cz.

Kupčlánek.cz —> Kupobsah.cz – první dojmy

Jako první vás upoutá změna URL. Už není KupČlanek.cz, ale KupObsah.cz.

Doména už mnohé napovídá. Koncept celého webu je vytvořit fungující tržiště pro online podnikání, ale hlavně nákup obsahu pro vaše weby. Můžete poptávat psaní či překlady textů, reklamu a marketing, grafické práce, multimediální obsah, videa a animace, fotografie či jiné další práce.

Zde bych možná přidal ještě kategorii programátorských prací či virtuálních asistentů (ikdyž to už do obsahu webu příliš nazapadá), kteří vám udělají práci na které se dohodnete a dostanou odměnu. Je to například plnění eshopů, ruční vyhledávání kontaktů, oslovování apod.

Design je líbivý

Když jsem přišel poprvé na Kupobsah.cz, chvíli jsme se hledal, co vlastně nabízí a jak funguje. Přitom je to docela jednoduché. Poptávky a nabídky. Byla to záležitost cca 2-3 minut než jsem vše pochopil. Toť otázka jestli to není příliš dlouho?! Zvědavost mě ale donutila pokračovat ve zkoumání.

Po pár minutách už je ale vše jasné. Design se povedl.

V levém sloupci vám svítí aktuální počet poptávek i nabídek. Na poptávky lze reagovat buď akceptací (musíte čekat, zda inzerent kývne), můžete navýšit cenu a dokonce můžete mezi sebou komunikovat předem. Poptávkám můžete přiřadit vlastní štítky. Možná bych uvítal možnost zcela smazat hromadně vybrané poptávky.

Konkurence webtrhu

Četl jsem v posledních dnech pár nelichotivých názorů na webtrh.cz, kde se to hemží podvodníky a nepracujícím lidem. S tím mám ostatně taky zkušenost a to několikanásobnou. Zkrátka si s někým plácnete, on slíbí termín a nic.

Dokonce se mi dvakrát stalo, že člověk odevzdal polovinu práce (šlo o texty) a od té doby se již neozval, asi nechce peníze. To už nechápu vůbec. Ale zpět ke KupObsah.cz.

Projekt je teprve na začátku, takže hodně práce bude teprve vidět postupem času, ale jestli to Michal bude brát stejně jako Placla.cz máme se na co těšit (KupČlanek.cz je tuším pouze Michala ne?) Takové to klasické kvalitní online tržiště, kde by se soustředily jen živnostníci či nadaní lidé ve svém oboru s férovým hodnocením jednotlivých lidí tu chybí.

Zajistit kvalitu bez podvodníků a spolehlivost. Bude to chvíli trvat, ale mohli by se vyselektovat opravdu kvalitní lidi. Jestli to ovšem půjde touto cestou ví jen Michal a možná bude koncept úplně jiný.

PS: Tip pro affiláky – KupObsah.cz má vlastní affiliate program. Uživatelé, které jste získaly přes KupČlánek.cz máte automaticky pod sebou, ale je třeba změnit affiliate URL. Ten kdo používá Pretty Link Lite nebo jiný plugin je to otázka jedné minuty. Změníte link v administraci a automaticky se změní ve všech článcích. Zatím není jasné jaké jsou provize affilu. Není to napsané ani v podmínkách, ani na stránce s affiliate.

No uvidíme. Stay tuned.

Registrace na KupObsah.cz

Článek má 3 komentářů

 1. Michal Kubíček Reply

  Tak nejak v bodech: kupobsah.cz bude provozovat nove stejna firma, jako Placla. Tedy spoluvlastnena mnou a Vaskem Bartosem.

  Affil bude v dohledne dobe resen mozna jeste zajimaveji, nez je zvykem – pomoci URL bez affil ID. Planujeme i netradicni prvky.

  Ad kvalita: to spolecne s garanci penez i dodani prace bude stezejnim prvkem systemu. Pripravujeme podrobnejsi info, mame to myslim promyslene. Sice tim cast lidi asi nastvem, ale bude to pro dobro veci:)

 2. Patrik Reply

  Když to vezmu kolem a kolem, po 20 minutách zhlížení nového kupčlánku, respektive kupobsahu mi to připomíná hybridní verzi webtrhu a stovkomatu (bez stropového omezení ceny za službu). Jako hlavní nevýhodu beru chybějící třídění nabídek inzerce na webech dle tématického zaměření.

  Pokud bude dostatečné množství nabídek a poptávek, pravděpodobně budu sám, komu to přijde oproti původní verzi o něco nepřehlednější.

  • admin Reply

   Bohužel nejsi sám komu to tak přijde. Po zkoumání a hlavně vyzkoušení služby, jsem dospěl k závěru, že nevím jak ji správně využívat z pohledu odpovědí na poptávky například po PR článcích. Systém tudíž využívat nebudu, dokud nebude nějaký návod.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>