Čas od času je dobré cílit banner podle určité kategorie a příspěvků v ní. Před časem jsem tuto vychytávku řešil na svém finančním webu, kde mám hned několik kategorií jako půjčky, hypotéky, povinné ručení či cestovní pojištění. Chtěl jsem, abych mohl pro každou kategorii a také pro každý příspěvek v dané kategorii zobrazit banner související s tématem. Tedy pro kategorii půjčky by se měl návštěvníkům zobrazovat banner s nabídkou půjček, naopak v případě návštěvy článku z kategorie hypotéky by se měla zobrazit nabídka hypoték.

Řešení je díky WordPressu poměrně jednoduché, stačí k tomu funkce „in_category“. Kód potom můžete vložit tam, kde chcete, aby se cílená reklama zobrazovala. Celý kód vypadá takto:

<?php
$post = $wp_query->post;
if (in_category('VAŠE_KATEGORIE')) : ?>
Reklamní kód banneru, HTML kód čehokoliv
<?php elseif (in_category('VAŠE_KATEGORIE')) : ?>
Reklamní kód banneru, HTML kód čehokoliv
<?php else : ?>
Reklamní kód pro všechny ostatní kategorie, které nejsou výše
<?php endif; ?>

Takhle by to mohlo vypadat

Pro kategorii „Úvěry a půjčky“ se mi zobrazuje reklama na půjčky, u kategorie „pojištění“ sem mi zobrazuje skyscrapper na ipojisteni.cz

Kategorie půjčky = reklama půjčky Kategorie pojištění = reklama pojištění

Využití

Mimo zmíněného využití přesnějšího cílení reklamy je tu i řada dalších možností jak využít tuto funkci ve svůj prospěch. Napadá mě například přesné cílení pro přímého inzerenta reklamy, který má zájem například o bannerovou reklamu pouze pro určité kategorie vašeho webu. Provozovatelé PR webů mají možnost cílit reklamu podle jednotlivých kategoríí.

Ti, kteří si zase libují ve statistikách mohou nasadit v některých kategoriích Sklik a někteří naopak Adsense podle výše ceny prokliku atd. Těch možností je opravdu spousta.

Článek má 5 komentářů

  1. Patrik Reply

    Nefunguje, v sidebaru to píše error: „unexpected end“. Asi to nelze vložit kamkoliv :)

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>