Rád bych vám představil novou rubriku, kterou jsem pracovně nazval „tip na webový projekt“. V ní vás budu seznamovat se zajímavými doménami, které lze volně registrovat a vystavět na nich ziskové projekty. Cílem této rubriky, je nejen přidat zdarma tip na zajímavou doménu, ale také přidat svůj pohled na to, jak bych daný projekt vybudoval a samozřejmě monetizoval já.

No konec povídání, takhle to bude vypadat v praxi.

Projekt z oblasti online her

Doména:

Pro první z našich projektů mám již delší dobu vysledovanou doménu s hledaností 771 v přesné shodě. Na takovém základu lze rozhodně stavět úspěšný web.

Jedná se o slovo Bubble Shooter

K dispozici momentálně na .eu (možnost anglického projektu) a .cz s pomlčkovými verzemi a na doméně .sk s i bez pomlčky.

Volné domény k registraci

Web:

Bubble Shooter je velice oblíbená online hra a to nejen v ČR, ale i zahraničí. Jde o typ online hry, která je hrozně návyková. Web bych tedy vybudoval ve smyslu katalogu Bubble Shooter her (něco ve smyslu tohoto webu http://www.bubbleshooter.net/ s lepší grafikou, aby se lidé na web vraceli). Nevím, zda lze dávat volně na stránky embed kódy těchto flash her, nemám s touto tématikou žádné zkušenosti.

Trochu mě zaráží proč je stále tato doména volná. Celosvětově se totiž každý měsíc toto slovo hledá na 6 200 000 (viz. obrázek dole). Navíc má řadu longtail s celosvětovou hledaností 60 000, 70 000 či 40 000. U české verze bych doporučil soustředit se pouze na český trh.

Hledání slova Bubble Shooter na Google

Monetizace

S monetizací online flash her nemám příliš zkušeností, takže rád nechám své návštěvníky aby poskytli pár rad a zkušeností. Osobně bych se asi vydal směrem PPC, na vhodně umístěných místech blízko samotné hry, tak aby vždy byla vidět hra a reklama zároveň bez nutnosti scrollovat. Samozřejmě by záleželo na řadě testů konverze. Při mezinárodním projektu a vysoké návštěvnosti by mohl být zajímavý i přímý prodej reklamy inzerentům ze zábavního průmyslu. Možná by bylo zajímavé nasadit affiliate na mobilní aplikace (či si nechat nějakou vytvořit?), nejlépe na nějakou vylepšenou verzi bubble shooter. Těch možností vidím více, jde o testování.

Co na to říkáte, má tento projekt šanci na úspěch?

Článek má 3 komentářů

 1. Honza Reply

  Uvidíme, vyzkoušíme. :-) EU už je tedy obsazená, ale zkusím pomlčkovou českou. Teď je tam přesná shoda 1000, prázdniny pryč, tak to roste.

 2. Honza Reply

  Ahoj.
  Mám tě ve čtečce, ale až teď jsem nějak narazil na tenhle post.
  No u mě je hlavní problém (asi nejsem sám), že co týden, to nový nápad a projekt. Podle toho jsou ty starší také dotažené do konce.
  http://www.bubble-shooter.cz funguje, mám tam kolem 50 her na toto téma. Nyní tam chodí kolem 30 lidí denně, na Google 3., na Seznamu 5. místo. Návštěvnost ale stejná, nejvíce ze spojení … :-) bubble shooter, asi 55%.
  Tyhle informace zpracovávám až teď, tak mi to opět díky tobě něco dává, možná by nebylo na škodu zkusit vytáhnout první místo v Google, ale na druhém je bubbleshooter.cz a na prvním superhry.cz, tak nevím zda to má cenu se snažit.
  kdyby dotaz nebo nějaký tip, tak na honzik.pokorny@centrum.cz, tady bych si nemusel všimnout.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>