Uniqlo je asijský módní řetězec, který vlastní miliardář Tadashi Yanai. Firma oznámila během následujících 8 let obrovskou expanzi svých obchodů, kterých má být otevřeno na 3 000 a to především v Evropě a USA. Cílem je zaútočit na značky jako ZARA či GAP a získat tak prvenství na trhu. Prozatím má Uniqlo na 1000 obchodů převážně v Asii (tam je značka velice oblíbená), ale už i v USA, kde 14. října otevřeli na 5th Avenue obchod na 8 000 metrech čtverečních. Co jsem koukal na stránky tak v Evropě mají obchod prozatím ve Francii, několik obchodů v UK a také v Rusku. Dá se očekávat, že během příštích let budou chtít expandovat i do jiných států a je otázkou času, kdy uvidíme první Uniqlo obchod i v ČR a na Slovensku.

Co jsem namátkou koukal, všechny domény uniqlo jsou obsazeny. Zkoušel jsem pár mutací jako .de, .es, .pl tak i klasické .net, .org, info, .biz atd. Od 2.10.2011 je zaregistrována i česká doména uniqlo.cz, aktuálně na prodej.

Ovšem u našich sousedů na Slovensku je doména uniqlo.sk stále dostupná. Takže patříte-li mezi spekulanty, možná se vám doména uniqlo.sk bude hodit.

Volná doména

EDIT 18.11.2011 – Doména byla 17.11.2011 zaregistrována, gratulace

Článek má 4 komentářů

    • admin Reply

      Tenhle nápad mrknout na volné domény mě napadl při čtení nového CZ Forbesu.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>