Jeden z nejznámějších registrátorů domén v ČR, společnost Gransy s.r.o. spouští affiliate program svého webu Subreg.cz. Pokud tedy máte blog, který se věnujeme domain scéně, může být affiliate program zajímavou diverzifikací příjmů, ale jen opravdu drobnou, protože cena CZ domény vyjde v současné době u Subreg.cz na 145 Kč, dostanete za registraci na 1 rok provizi 4 Kč a 35 haléřů. Zde ovšem nejde ani tak o výdělek jako o možnost přesunout si kredit pod účet Subreg a využít jej například na prodloužení svých domén či registrace domén nových.

Pár drobností a informací:

Provize:

 • 3% z každé řádně uhrazené a ukončené objednávky za standardní koncovou cenu
 • 50 CZK za uzavřenou Reseller smlouvu (klient s více než 100 domén) – nevím co je tím přesně myšleno
 • 25% z každé provize řádně uhrazené a ukončené objednávky za standardní koncovou cenu sub parneeři
 • Všechny provize z cen bez DPH

Překvapením pro mě je nemožnost využívat affiliate program pro své vlastní účely, což cca 98% affiliate programů umožňuje.

Dále jsou tu informace o zákazu spamování na fórech a diskusích což je pochopitelné a najdete o v podmínkách všech affilů.

Výplata provize:

 • Vyplatit provizi lze při dosažení částky 1000,-
 • Vyplatit lze do kreditu na účtu v Subreg.CZ
 • Vyplatit lze na základě vystavené faktury partnerem
 • Výplata na fakturu probíhá do 30ti dnů od vystavení faktury a pouze na bankovní účet vedený v ČR nebo SR

Propagační nástroje

Je možné využívat textový odkaz s přidělným affil kódem. Po přihlášení do administrace vašeho Subreg účtu v levém menu položka Affiliate program (BETA).

Připraven je též formulář, kde si návštěvník vaší stránky bude moci zjistit volnost domény. To by mohlo konvertovat poměrně slušně a takhle to vypadá. Vzhledem k tomu, že se jedná o form, lze si jej upravit designově dle svých potřeb. Jinak ve formuláři chybí tlačítko odeslat!

Slabinou je prozatím administrace. Chybí kompletně statistiky včetně prokliků a případně registrovaných sub-affiliate partnerů. Jediné co se dozvíte je zisk. Pevně ale věřím, že při schopnostech Subreg.cz dojde ještě k rapidnímu zlepšení affiliate programu.

No pokud chcete využívat affiliate program na domény, registrujte se na Subreg.cz

Článek má 1 komentářů

 1. Wladass Reply

  No zatím tam toho moc nemá, ale uvidíme co vymyslí gransy jako další služby :)

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>