Dnes bych vám chtěl v recenzi představit nový affiliate program v segmentu nábytku a bydlení od společnosti, která provozuje internetový obchod na adrese www.mt-nabytek.cz. Myslím, že zrovna segment nábytku a bydlení je velmi lukrativní. Mám jeden web s tématikou bydlení a vím, že o toto téma je obrovský zájem, a to zejména z řad inzerentů. Je tam spousta možností, kde prorazit.

O mt-nabytek.cz

MT-nabytek.cz

MT-nabytek.cz

Mt-nabytek.cz provozuje společnost Exiteria s.r.o. na, abych byl upřímný, nepříliš dobře zvolené doméně. O to lepší je ale nabídka eshopu, jejichž stránky mi přijdou pro uživatele velmi snadno pochopitelné a přehledné. Vše co je třeba při nákupu vyzdvihnout je kontrastně zvýrazněno v pozadí, což si myslím určitě prospívá konverzím.

Co určitě můžete zahrnout do propagace je vlastní doprava (žádný třetí dopravce, který vám zničí balík), možnost nákupu na splátky či výnosy a odborné montáže zakoupených výrobků. To jsou všechno služby, které lidi s radostí ocení.

Součástí stránek je i magazín / blog „Můj byt“ kde čtenáří dostávají tipy, rady a inspirace na téma bydlení.

Důležité informace o affiliate programu:

 • Výše provize 8% z ceny objednávky bez DPH
 • Provize 10% pro přeposílání objednávek
 • Individuálně lze provizi ještě navýšit pro ty úplně TOP partnery
 • Průměrná ceny objednávky: 7 500 Kč (provize: 600 Kč)
 • Cookies: 60 dní
 • Bonus za pouhou registraci: 150 Kč (registrace)
 • Minimální výplata: 500 Kč
 • Affil slibuje pořádání různých akcí pro partnery
 • Schválení konverze standardních 30 dní

Reklamní prvky:

 • Bannery
 • Textové odkazy
 • Možnost poskytnutí XML feedů
 • Možnost domluvy individuálních změn v reklamních prvcích

mtnabytek33-250x250

Výhody a nevýhody

Jako výhodu beru velmi dobře připravený affiliate s dostatečným množstvím informací. Možnost navýšení provizí a úprava reklamních prvků pro affiliate partnery stejně jako pořádání soutěží a akcí. Velkou výhodou je vlastní affiliate manažerka, což značí, že se o partnery nebude starat nikdo z provozu, což většinou končí tak, že partneři se svými dotazy často ostrouhají. Další výhodou je poskytnutí XML feedů a široká nabídka eshopu s více jak 5000 produkty v nabídce.

Jako nevýhodu pro affiliate partnery považuji velké telefonní číslo v hlavičce stránky, což je dnes ale bohužel takový trend. Má to celá řada dalších eshopů. Ano affiliate partner tím přichází o objednávky v případě, že někdo, koho jste na stránky poslali si objedná přes telefon. Druhou nevýhodou je výše provize v základu. Osobně bych tam viděl raději 7-8% a možnost zvýšení řekněme na 10-12%, což je ale otázka marží a dalších věcí, do který nevidíme. EDIT: Provize nyní činí 8%

Mt-nabytek.cz

Slovo závěrem

Jestliže plánujete nebo máte nějaký web, jehož zaměření je bydlení a nábytek, rozhodně bych tento affiliate program vyzkoušel. Může jen příjemně překvapit na rozdíl od pro mě nepříliš konvertních programů konkurence. Doporučuji zaměřit se na specifický okruh tématu a udělat pěknou niche site s kvalitními informace doplněnými právě nabídkou tohoto affiliate programu.

Registrovat do affiliate programu (Více informací)

Článek má 6 komentářů

 1. Honza Reply

  Díky za tip, zrovna hledám něco pro své stránky, aby to mělo význam rozšiřovat.

 2. Radek Reply

  Po dlouhé době opravdu hezký affil a na téma, které ve světě affiliate nemá ještě tolik konkurence. Mít nějaké weby o bydlení a nábytku, tak to tam hned pustím, možná si zkusím udělat i nějakou minisite abych otestoval, jaká je v tom oboru vlastně konkurence.

  Nevím jak moc velký je problém s telefonním číslem, já mám třeba partnera (poskytovatel půjčky) který má taky číslo v hlavičce a objednávek chodí i tak dost (bohužel úplně přesně neměřím).

  • admin Reply

   Otazkou je, zda by ti objednávek nechodilo ještě více, kdyby tam to číslo neměli. Protože je nezměřitelné to, zda nějaké leady odchází přes telefon i přesto, že jsi je tam poslal ty ze svých stránek.

   • Radek Reply

    Hmm to je vlastně fakt, takže můžu jen doufat :/

 3. Petr Reply

  tento affil je již mrtvý, nevyplácí a ani neschvaluje provize

 4. Zdeněk Dvořák Reply

  Petr: není pravda, že affil MT Nábytku je mrtvý. Byly tam určité problémy, které jsou skoro za námi a pořád jsme největší nábytkový affiliate program u nás. Provize jsme nikdy schvalovat nepřestali, i když platby chodily později.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>