Hledáte pořádný affiliate program na ubytování v České Republice? Měl bych tu pro vás jeden typ. Ehotel.cz představil svůj moderní a dobře naplánovaný affiliate program. Ačkoliv má „nika“ ubytování v ČR poměrně velkou konkurenci, stále se dají najít cesty, kudy se vydat a jak vydělat slušné peníze na provizích. Jednou z možností je i doporučovat ubytování v místech, kde se konají zajímavé kulturní a společenské akce a kde lidé mohou strávit příjemný víkend.

O ehotel.cz

ehotel-logo2 eHotel.cz je moderní a svěží portál, který byl spuštěn teprve 5. 5. 2013 a který nabízí ubytování ve vybraných městech po celé republice. Za portálem stojí Regina Sieber a investiční skupina CHENEN. V současné době najdeme v nabídce více jak 100 hotelů, což není konečné číslo. Každým dnem přibývají nové ubytovací kapacity. Největší výhodu vidím v přidané hodnotě portálu, který funguje na trochu jiném principu než celá řada ostatních.

Portál funguje na bázi allotmentu, což asi stejně jako mě moc z vás neřekne. Takže laicky jde o to, že objednávka ubytování je vždy závazná a musí se zaplatit. Nefunguje na systému poptávky jako jiné servery. Díky tomu má portál eHotel.cz vždy zajištěny volná místa v hotelu jen pro své zákazníky. Pro affiliate partnery to znamená, že storno objednávek bude minimální a konverze budou mnohem vyšší a přesnější.

Na portálu najdete spoustu vychytávek včetně kalendáře aktuálních společenských či jinak kulturně zajímavých akcí.

Důležité informace o affiliate programu:

 • Základní provize: 5% z ceny objednávky bez DPH
 • Zvýšená provize: 6% z ceny objednávky bez DPH za předpokladu, že v předchozím měsíci máte obrat alespoň 100 000 Kč.
 • Cookies: 60 dní
 • Minimální částka k výplatě: 500 Kč
 • Způsob výplaty: bankovní převod
 • Affiliate software: Affilbox

Za realizovanou objednávku se považuje objednávka, která byla řádně odbydlena v ubytovacím zařízení z čehož mi vyplývá, že provize bude připisována v den ukončení objednaného ubytování

Reklamní prvky:

 • přímé odkazy
 • bannery
 • xml feed
 • možnost využití dalších reklamních prvků a textů na míru

Banner 300x300 od ehotel.cz

Výhody a nevýhody

Za velkou výhodu považuji nadšení a připravenost affiliate programu stejně jako velmi dobře fungující support affiliate manažera Jiřího Krejčíka. Mnohdy je totiž odpovídající a dobře fungující affiliate manažer jednou ze základních potřeb pro růst. Líbí se mi také kvalitně připravené propagační materiály od XML feedu přes bannery. Osobně jsem zatím program nezkoušel, ale schvalovatelnost objednávek je prý více jak 80%, navíc díky přímím platbám a závazným rezervacím je vše velmi rychlé a hbité.

Mezi nevýhody řadím menší výběr ubytování. Výmluvou je, že portál funguje od 5.5.2013 a tedy nabídka ubytování je neustále doplňována. Provize se pohybují, řekl bych na ubytování ve standardní výši. Další nevýhodou je vysoká konkurence v oboru. Osobně bych ještě uvítal ubytování za akční ceny či lépe tematicky zaměřené podstránky například na ubytování na horách (edit: landing page je připravena  na http://zima.ehotel.cz/, takže beru zpět).

Soutěž pro affiliate partnery do konce července 2013

Láká vás pobyt ve čtyřhvězdičkovém hotelu Orsino pro dva na dvě noci? Pak buďte affiliate partner s největším obratem na konci července 2013 a od provozovatele eHotel.cz dostanete tento pobyt navíc jako dárek k vašim provizím.

ehotel-screen

Slovo závěrem

Pokud plánujete nebo už provozujete portál, kde by bylo možné nabízet ubytování určitě vyzkoušejte a otestujte eHotel.cz, který může jen příjemně překvapit na rozdíl od zajetých portálů. Affil se hodí na neoficiální stránky měst, jako doplněk k portálům s kalendářem kulturních a společenských akcí či samozřejmě na portály nabízející ubytování v českých městech. Velmi dobře konvertovat by mohl též na stránkách se zaměřením na tuzemskou dovolenou, která je čím dál populárnější.

Článek má 8 komentářů

 1. Jan Potůček Reply

  Díky za pěkné shrnutí, momentálě jsou ve vývoji nějaké tuzemské cestovní weby, takže určitě vyzkouším. Nemáš nějaké srovnání/zkušenosti s partnerským program Yonad.cz, který je zaměřen podobně?

  • admin Reply

   Zkušenosti s Yonad.cz nemám, vlastně o něm slyším poprvé. Budu rád, když se pak Honzo podělíš o zkušenosti s affilem ehotel.cz až nastartuješ své weby.

 2. Tomáš Reply

  Díky za zajímavý tip a kompletní shrnutí. Uvažuji dlouho o nějaké formě travel/hotel/restaurant webu a ehotel nevypadá špatně. Budu rád za případné zkušeností ostatních…

 3. Tomáš Hronský Reply

  No ta doba do zabydlení pokoje je docela dlouhá, chápu, že program chce platiti z reálných peněz, ale i tak.

 4. Jana Reply

  Díky za podnětné informace, momentálně mám nápad na jeden web o ubytování a toto by byl dobrý způsob monetizace

 5. Honza Reply

  Pěkné, zkusím. Chtěl jsem na web ke každému článku o městě tahat konkrétní nabídky z hotely.cz, ale nějak se k tomu nedostávám.

 6. Milan Koloc Reply

  Zavolano na dva hotely a oba nemaji volne pokoje. Pritom na strankach mate uvedeno u jednoho 3volne a u druheho dokonce 7! Spatna sluzba. Nedoporucuji

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>