Nerad soudím lidi podle prvního pohledu, protože se často mýlím. Proto berte první pohled na affiliate program Dodohop s rezervou, protože zatím mám malý vzorek na to, abych dělal velké závěry. Povedlo se mi udělat první konverzi a tak nějak jsem vycítil potřebu něco k samotnému affilu sepsat.

Pokud o samotném affilu nic nevíte, tak Dodohop.cz nabízí 28 000 položek street a hip hop oblečení a doplňků.

Co mi vadí?

Eshop má pouze 87% hodnocení od zákazníků na Heureka.cz, což rozhodně v silné konkurenci takto zaměřených eshopů není silné pozitivum. Co jsem četl recenze, tak hodně lidí si stěžuje na dodací lhůtu. Právě díky těmto hodnocením získá provozovatel informace, co je třeba zlepšit. Snad bude toto číslo růst nahoru, protože spousta lidí si potom objednávku rozmyslí.

U affilu Dodohop.cz jsem přišel poprvé do styku s affiliate softwarem Afillbox.cz Maria Roženského. Nejdříve jsem byl velmi mile překvapen přátelským rozhraním. Po čase jsem ale začal objevovat mouchy, které mi vadí a na kterých už podle slov Mária jeho tým pracuje.

Jedná se zejména o automatické detailní statistiky, tak jak to nabízí například Post Affiliate Pro. Pokud máte více webů, určitě vás bude zajímat například to, zda vůbec na reklamy u vašich webů lidi klikají. Řešit to lze například pluginy pro skrývání affiliate linků, ale je to časově náročné, když to jiné softwary nabízejí automaticky, stejně jako například prodejní kanál.

Pokud chcete rozeznat z jakého webu přišla objednávka, musíte si za affiliate odkaz vložit speciální kanál ?a_cam=nazevkanalu což jsem u své první objednávky neudělal a tak se asi nikdy nedozvím z jakého webu objednávka přišla. Mám affil nasezen prozatím na dvou webech.

Co se mi líbí?

Obrovské pozitivum pro affiliate partnery je výše provize, která je 15% v základu. Pokud se dostanete mezi nejvýdělečnější partnery, můžete si ještě o dalších 5% přilepšit až na 20%.

Dříve jsme na svých webech propagoval eshop podobného zaměření Coreshop.cz, který nabízel pouze 4%, případně Metalshop.cz 6%. U Dodohop.cz si můžete vydělat i 3x více.

Díky tomu vás propagace oblečení a bot prostě baví. Když mi přišla první, již schválená konverze, byl jsem velmi příjemně překvapen. Hned první objednávka za téměř 4000 Kč a provize z jednoho leadu 597,30 Kč u jednoho z nejprodávanějších zboží na internetu, kde se obraty pohybují v řádu miliard Kč. Dosud jsem byl zvyklí na průměrné provize ve výši 80 Kč.

Provize z Dodohop.cz

Provize z Dodohop.cz

Shnutí

Pokud bych měl affiliate program shrnout. V současné době neexistuje konkurence, která by se mohla rovnat výší provize. Ovšem zuby si brousí jednak připravovaný affiliate program Queens.cz (v kamenné prodejně nakupuje například Rytmus, jedná se o hodně stylový eshop) a také se objevil affiliate program eshopu Rakai.cz (10% + 0,1 PPC).

Pokud navíc Mário vyladí mouchy svého softwaru k dobru affiliate partnerů, můžete se těšit na hodně silný affil program, na kterém nebude problém vydělat si i několik desítek tisíc korun měsíčně.

Pokud jste se dosud neregistrovali do affialite programu Dodohop.cz, můžete tak učinit přes můj affiliate link a získat tak provizi za registraci 50 Kč. Děkuji všem, kdo tak učiní. Registrací do programu nabív získáte přístup také do affiliate kampaně na doplňky stravy Andropharmia.cz

Článek má 8 komentářů

 1. Radek Reply

  Affil na shop Dodobros zatím nevyužívám, ale zkoušel jsem propagovat shop http://www.andropharmia.cz. Měl jsem tam už několik konverzí a už jsem obdržel první výplatu. Peníze posílají rychleji než do 30 dní, což je určitě plus.
  Co se týká affilboxu, vidím to úplně stejně. Oproti Post Aff. Pro má lepší UIX, ale funkce už jsou poslabší a někdy mi chvilku trvá, než tam najdu co hledám.

  • Josef P. Reply

   Radku, taková technická, jakej máš zhruba konverzní poměr u affilu Andropharmia? Kolik lidí ze stovky prokliků ti nakoupí?

   • Radek Reply

    Díval jsem se a vypadá to tak na 2%. Mám ale umístěné hlavně graf. bannery a posílal jsem email. kampaň ;)

    • Josef P. Reply

     Jo je mi to jasný, já momentálně laboruju s PPC a snažím se spočítat, výnos. Při těch cenách prokliků to úplné terno nebude, nicméně na rozjezd to vyzkouším.

 2. Josef P. Reply

  Taky jsem začal nejprve s produkty Andropharmia, momentálně ladím ještě PPC, ale vypadá to zajímavě. Na hadry od Dodohop se podívám později. Nedostatky Affilboxu vnímám stejně jako vy, pokud se na něm zapracuje, bude to ale dobrá alternativa.

 3. James K. Reply

  Affilbox se mi rozhodně líbí, je to dle mého pěkný systém, ale samozřejmě jako partnerovi mi tam také chybí tyhle detailnější statistiky.

  Ohledně dodohop, někde jsem četl, že slibují zvýšení % u heuréky, protože to vlastní někdo jiný. I tak si myslím, že 87 % není vůbec špatné, aby to nějak výrazně odrazovalo.
  Spíš se mi nelíbí, že u zboží chybí popis, alespoň základní, když už tam něco je, tak je to strojově přeložené a často neskutečné nesmysly. Já jako zákazník bych hooodně váhal, zda tam nakoupit, když bych to viděl.

  • admin Reply

   Přesně tenhle důvod jsem chtěl v článku uvést, ale nějak jsem na ho úplně vypustil. Popis, alespoň základní u produktů absolutně chybí, takže člověk kupuje pouze to co vyčte z obrázku. Díky za doplnění

 4. ambiente Reply

  S tím affilboxem to mám úplně stejně, hlavně mi tam dost chybí více kanálů/dat do URL pro nějaké podrobnější sledování kampaní.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>