O koupi knihy Michala Kubíčka – 50 způsobů jak získat zpětný odkaz – jsem pár dní uvažoval, zda to má obecně cenu atd.. Jsem jeden z těch, kteří si knihu po přečtení dragova článku ze zvědavosti stáhli z ulozto a nakonec mě úvodních 12 stran přimělo k tomu, abych využil levnější variantu se slevou za 149 Kč.

Už jen to ukazuje velmi dobře „naplánovaný“ (kdo ví, zda to opravdu Michal takto plánuje, nebo ho to napadá průběžně) marketing knihy. Další velmi dobrý marketingový tah bylo zaslání výtisku zdarma blogerům s větší komunitou, kteří také odvedli svoji práci při propagaci.

Přečtení netrvalo opravdu dlouho, dá se to v pohodě přečíst na jeden zátah bez napití. Velké písmo a celkem slušně napsaný poutavý text plný know how u kterého si jen tak neodpočinete. Možná bych zvládl i delší knihu, ale daná podoba bohatě stačila k tomu, abych si vylepšil své znalosti.

Kniha přesně ukazuje moderní metody budování odkazů a tedy i to, že moderní linkbuilding není strojová záležitost, nýbrž k němu musíte používat mozek, být kreativní, vynalézaví. Ostatně tento názor o kreativitě a používání mozku se snažím prosazovat ve svém okolí už dávno.

V různých recenzích knihy se často kritizovalo umístění placených reklam v knize. Mě osobně vůbec nevadili, protože reklamy byli tematické a pro lidi, kteří s linkbuildingem začínají mohou být zmíněné projekty a firmy dalším zdrojem informací a inspirace.

Teorie by tedy byla nastudována. Aktuálně zkouším teorii převést na úplně nové projekty do praxe. Zda se to povede či nikoliv mě docela zajímá už jen ze zvědavosti, zaměřuji se především na kvalitu. Projekt není v příliš konkurenčním prostředí, takže i pár kvalitních odkazů by mělo stačit. Podle teorie.

Podobných knih za 149 Kč se slevou bych si koupil klidně mnohem více. Nabídka ovšem není a to i přesto, že poptávka by zřejmě byla. To je výzva pro ty, kteří něco o svém oboru ví, ale nechávají si to pro sebe.

Takže pokud ještě tápete nad tím, zda si knihu koupit, nepřemýšlejte a těch 150 korun v klidu investujte, protože pokud to myslíte vážně, tak ta investice je s ohledem na to, co vám kniha dá, naprosto minimální.

Už máte také svoje vydání knihy a jak jste spokojeni s vynaloženými penězi s ohledem na obsah knihy?

Článek má 1 komentářů

  1. Pavol Reply

    Je to kvela knha, hlavne rychlo sa da prelitovat, aj ked pre pokrocileho linkbuildera tam vela toho nie je, vzdy sa najde daka drobnost ktora pomoze a pri takej cene by som tiez kupil väcsie mnozstvo podobnych knih, len kto by ich napisal :D

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>