Zajímal by mě váš názor na slovosled v doménách. Například si vezmeme slovní spojení nadzemní bazény. A teď:

1) Máte na výběr tyto domény, kterou zvolíte?

a] bazenynadzemni.cz (cz koncovka, ale přehozený slovosled)
b] nadzemnibazeny.eu (slovosled v pořádku, ale .eu)
c] nadzemnibazeny.com (slovosled v pořádku, ale .com)

 • Která doména by pro vás měla větší cenu?
 • Co si o tom obecně myslíte?
 • Používáte přeházený slovosled v doménách, má to dle vás nějaké výhody?

Článek má 14 komentářů

 1. Radek Reply

  Podle mě varianta třetí. Záleží, k jakým účelům to ale bereš. Pokud bych na tom plánoval velký projekt, který budu chtít brandovat, budu potřebovat aby to byla .cz a lidi si to líp pamatovali.
  Pokud jde ovšem jenom o klasickej web a rozhoduješ se podle toho, aby to bylo vhodné pro vyhledávače, pak bych bral .com

 2. Pavel Reply

  Já jsem pro druhou nebo třetí možnost.
  První se mi vůbec nelíbí. Na podobných doménách čekám vesměs nějaké MFA.

 3. Lukáš Reply

  První varianta se mi zdá hodně divná, spíš bych volil jinou alternativu (bazenynadzemi.cz). Z nabízených možností bych nejspíše volil c)

  A když přidáš anketu určitě se zapojí více lidí než jen komentáři

 4. -kst- Reply

  První varianta je sice hnus, ale vyhledávačům to očividně nevadí, takže pokud bys plánoval návštěvnost jenom z vyhledávání, tak bych zvolil a]

  Jestli ale chceš web nějak propagovat, tak bych šel do varianty b] – to bude dávat smysl i lidem a navíc mi přijde, že v ČR je .eu známější než .com

 5. freez Reply

  Vyhledávačům je to úplně u zadku, ale pro lidi je zapamatovatelnější varianta B a EU doména nevadí. Pro ČR je možná opravdu vhodnější, než doména .com Osobně bych možná hledal i doménu kde bude slovo bazén v nějakém tvaru a může být i samotné, lépe by se to propagovalo a vyhledávači je vážně šumák.

 6. Curious Reply

  jeste abych odpověděl na další dvě otázky: .com jsou obecně nejdražší domény a přijde mi, že i jako alternativa jsou více zažité. Nicméně čeština a Češi jsou extrémní příklady, kdy se většinou každá věc vyskloňuje , zpřehází slovosled, přidaji nesmyslné predpony a přípony, takže pak vznikají domény jako abcletenkylevne.cz,. Nejlepším příkladem je několik stovek slev. serverů a jejich domény.
  - na druhou stranu si myslím, že .eu jako alternativa může být i alternativa k EU geo doménám ..spain.eu , a .org může být zas lepší alternativa než .net v případě edu projektů.

 7. Holina Reply

  Já bych dal určitě variantu B/. Sám mám několik webů na této doméně, poněvadž CZ zrovna nebyla k dispozici

 8. petr Reply

  Mno tak mistr sorry z Teplákova prodal letenkovou doménu tuze draze a přitom slovosled byl uplně špatně…nyní si užívá odpočinku, er ist ein Berliner. Zdravím Fandore:-)

 9. MikeTe Reply

  Já bych volil určitě variantu c). Jak bylo uvedeno ale výše, tak samozřejmě hodně záleží na typu využití, zda se bude jednat pouze o web informační nebo o web zaměřený na prodej, který bude propagován i offline marketingem.

 10. admin Reply

  Díky všem, jasně by jste volily třetí variatu, tedy správný slovosled a .com

 11. HonyZahy Reply

  A kolik by stála ta správná doména „nadzemnibazeny.cz“ ? ptal ses majitele? nebo si to zavrhnul bez boje?

  • admin Reply

   Mě šlo spíše o princip jak se díváte na slovosled. Použití je v jiných oblastech. O doménu nadzemnibazeny.cz v tomto případě nejde, je to jen pro ilustraci. :-)

 12. radim Reply

  Osobně se mi .eu domény nelíbí. Přijde mi, že tak nějak odkazují na projekty, kdy jejich majitel neměl peníze ani na kvalitní doménu, a to prostě nepůsobí důvěryhodně.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>