Před pár dny jsem se vrátil z 12ti denní dovolené po Severní Itálii a Jižní Francii. Navštívil jsem Lago di Garda, SanRemo, Monaco, Nice, Cannes (zrovna tu probíhal pokerový Maint Event / koncentrace luxusních aut byla neskutečná), St. Tropez a při cestě zpět jsem stihl pobýt ještě den v Benátkách. To je všechno sice hezké, ale důvod proč ve skutečnosti píšu o svých soukromých cestách je spojitost s online podnikáním.

Během mých cest jsem totiž stále generoval zisk, aniž bych hnul prstem, aniž bych vůbec za těch 12 dní viděl počítač a dotknul se jej. A přesně to je ten důvod, proč mě baví dělat internetové projekty, které dokáží generovat zisk bez vašeho přičinění, bez vaší asistence. Právě proto dělám ve většině případů affiliate marketing, který toto umožňuje. Svoboda, kterou mi tento způsob obživy nabízí je přesně to co mi vyhovuje.

Má práce je zároveň mým koníčkem a proto když není na co koukat na pláži, vezmu do ruky tužku a papír a začnu tvořit a psát si nápady, které mě během toho válení napadají. Vyčištěná hlava někdy dělá skutečně divy.

Druhou částí je samozřejmě návrat do reality. Během 12ti dní jsem měl ve schránce na 60 emailů, které bylo potřeba vyřídit, zájemcům o přímou reklamu zaslat ceníky, zkontrolovat expirované odkazy, vystavit faktury, zkontrolovat funkčnost webů a výdělků (to je ta nejpříjemější část) atd.

Dokonce si dokážu živě představit situaci, kdy 14 dní v měsíci budu cestovat a věnovat se koníčkům a dalších 14 dní budu pracovat. Přeci jen úplně pasivní příjem na internetu neexistuje. Stále se člověk musí starat o aktuální pozice ve vyhledávačích, sledovat konkurenci, tvořit stále nové věci, musí komunikovat se zájemci o reklamu, která tvoří také podstatnou část příjmů v online podnikání a bez vaší přítomnosti to nejde. V trochu delší budoucnosti si dokážu představit i outsourocování všech těchto aktivit, tím pádem nebudu téměř u svého byznysu potřeba.

Takové jsou plány do budoucna, ono to je ale vždy trochu jinak :-D

 

Článek má 5 komentářů

 1. Petr Reply

  No gratuluju, třeba i já jednou na stáří toto taky poznám:-) Nicméně v jakém oboru affiliate se pohybuješ především? Cestování? Děláš i do něčeho jiného, nebo je to 90-100% affil?

  • admin Reply

   V současné době je cca 40% příjmů affialite a 60% prodej reklamy (odkazy, bannery, PR články, PPC). Na tématu affiliate nezáleží, mám to od módy až po cestování, důležitý je pro mě výběr kritérií. Affiliate musí nabízet dostatečné provize vzhledem ke kupní ceně, samozřejmě se musí jednat o eshop, kde se lidi nebojí nakupovat, musí mít slušný design atd.

 2. frances Reply

  JJ je to krasna vec, druha strana micne je ale kdyz se vratis a tve portfolio je v ruinach:-) Jinak tech 60 mailu ti zavidim, kez bych mel mene nez 100mailu kdyz jsem 5dni mimo PC.

 3. Václav Reply

  Pěkně napsaný článek , taky začínám tvořit affilates. Pokud máš větší portfolio webů tak se divím že si měl 60 emailů za 14dní , to já mám za za dva dny.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>