V rámci mého zamyšlení nad další budoucností v online byznysu jsem začal v poslední době nakupovat reklamu na různých tematických projektech, které si zejména sám vyhledávám nebo na ně prostě narazím. Nepoužívám v tomto případě žádných zprostředkovatelských služeb, ať už se jedná o Placla.cz, Kupčlanek.cz či Linkmonitor.cz.

Co mě ale už nějaký ten pátek strašně sere je to, že lidi nejsou schopný dát na svůj projekt ani kontakt. Pak si stěžují, že jejich weby nevydělávají. Když ale není šance vás kontaktovat z pozice inzerenta, tak nikdy nebudete vydělávat tolik kolik by jste mohli.

Těch webů, které jsem kontaktovat chtěl, ale nemohl jsem, bylo možná i více jak 50%.

Pokud mám o inzerci opravdový zájem, většinou si zjistím majitele domény přes Whois, což mě ale nebaví zjišťovat u každého webu na který narazím. On přijde o peníze z případné reklamy, já bohužel třeba o kvalitní odkaz nebo reklamu. Takže místo win – win situace tu je lost – lost (jestli to vůbec existuje :-D )

Přitom přidat jednoduchou stránku s emailovým kontaktem nebo rovnou formulářem je to úplně nejmenší a nejjednodušší.

Z druhé stránky

Protože jsem si toho všiml již před několika měsíci a dělal jsem podobnou chybu, dal jsem na všechny své projekty emailový kontakt. Světe div se, ale hned první měsíc jsem měl o cca 40% víc žádostí o vložení reklamy na mé weby. Dohodl jsem i několik velmi pěkných a dlouhodobých kontraktů a měl plno zajímavých emailových nabídek. To už není zanedbatelné číslo vezmu-li v potaz, že ty dotazy přišli přímo z formuláře stránek nebo rovnou z přímého oslovení přes email.

Takže, kdo máte nějaké projekty bez možnosti kontaktovat vás, ihned jděte na své stránky a přidejte tu jednu stránku navíc, která neublíží a pomůže.

Článek má 7 komentářů

 1. Honza Reply

  Taky se divím, proč lidi své projekty tají. Přes kontaktní formulář jsem dostal už hodně nabídek a hodně jich využil. A všechny jsou výhodnější, než jmenované PPP.

 2. Radek Reply

  Je to zrovna můj případ, já na svých webech kontakty neuvádím skoro nikdy, protože jde o MFA a nechtěl jsem být s projekty moc spojován. Ten nárůst o 40% je ale značný, takže na tom asi dneska zapracuju a trochu to poladím :)

 3. Honza Reply

  Ještě bych doplnil, že takové poptávky jsou mnohem zajímavější než když to přijde z Webtrhu nebo naopak když cpete web do PlaCla. Takto si můžete diktovat klidně cenu o 100% vyšší.

 4. Tomáš Beck Reply

  Je to pravda. Já sice mám na svých stránkách kontakt od počátku a je fakt, že několik nabídek takto přišlo. Když jsem říkal několika svým známým, aby si dali na své stránky kontakt (formulář) tak se ptali proč a nechtěli tak učinit. Nakonec si ho tam dali.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>