Objevují se problémy s platbami letenkového affilu Pelikán.cz, proto přináším porovnání alternativních affiliate programů. Vzhledem k tomu, že jeden letenkový web mám v plánu vytvořit do svého portfolia, tohle porovnání a průzkum trhu slouží také mě, proč se o něj tedy nepodělit.

Jak uvidíte níže, použitelné jsou zejména dva affil programy, z nichž jeden neplatí své faktury včas! Kralovna.cz mi vychází jako vítěz i přes nižší provize, ale možná stabilnější zázemí. Chtělo by to nějakou konkurenci. A tou by bezesporu měla být Student Agency. (EDIT: Tak Kralovna.cz je affiliate programem společnosti Student Agency, což jsem netušil. Díky za doplnění Josef P.)

Největší prodejci letenek v ČR: Student Agency (letenky.cz, kralovna.cz), Asiana (letuška.cz) a Čedok

Pelikán.cz

Provize: 85% z poplatku za vystavení letenky. V podmínkách je (150, 300 a 490 Kč dle typu letenky), může být jinak u akční cen.

Výhody

 •   eden z top prodejců na CZ trhu
 • Kvalitní landing page (teď ji prý často mění, asi nejsou spokojeni s konverzemi, mě ale přijde OK)
 • Nejvyšší provize na trhu (nemusí nutně znamenat nejvyšší výdělky)
 • Propagační nástroje

Nevýhody

Invia.cz

Provize: 200 Kč za prodanou letenku

Výhody:

 • silná značka, ale spíše pro zájezdy

Nevýhody

 • Soustředí se zejména na prodej zájezdů, letenky hrají druhé housle
 • Slabé propagační nástroje na prodej letenek, slabý fomulář
 • Nízké provize

Kralovna.cz

Provize: CZK 80-CZK 490 ? (nevím jistě, našel jsem v affil katalogu)

Výhody

 • Patří pod Student Agency, největšího prodejce letenek na CZ trhu
 • Slušné propagační nástroje

Nevýhody

 • Mohli by udělat modernější landing page, ale třeba to konvertuje slušně

Aletenky.cz

Provize: Platba za proklik až 4 CZK

Další programy o kterých netřeba uvažovat:

 • leteckykmori.cz – jedou na nefunkčním Webexsys, provize: 400 Kč za letenku

Programy u kterých si nejsem jist, že mají affil

 • Letuska.cz – na stránkách mají nějaké typy spolupráce, ale nevím zda to funguje. Navíc podle diskusí si pár lidí stěžovalo, že dřívější klasický affil byl o ničem. Raději tedy sáhnout po něčem ověřenějším.

Chybí mi tu nějaký affiliate program nabízející letenky?
Pokud některý z programů využíváte a chcete se podělit o zkušenosti (výhody a nevýhody používání) budu rád, pokud přispějete do komentářů.

Článek má 14 komentářů

 1. Benny Reply

  Kde se zaregistruji na Aletenky.cz jako affiliate partner?

 2. Josef P. Reply

  Lukáši, myslím, že si to trochu pomotal. Královna je web společnosti Student Agency, Letenky.cz je také web společnosti Student Agency, takže na něm těžko budou dělat afil, když už mají affil na Královně.

  Ten affil od Letušky by měl normálně fungovat, jen záleží co si vybereš za typ spolupráce, podle toho jsou ale i provize, kdysi jsem o tom uvažoval, nokonec jsem měl chvíli královnu, jenže nějak zlogil systém, pak mi to najednou u všeho napsalo po prokliku že moje id nenalezeno a nikdo nebyl schopen to opravit, tak jsem utekl k Pelikanu.

  Aletenky pokud vím tak affil už nemají, bylo to stejně o ničem, navíc jejich jednání….no prostě borci největší.

  problém s Pelikánem opravdu trochu je, častá momentální nefunkčnost, takže proklik končí chybovou stránkou, to je problém, něco jako Invia a jejich výpadky, někdy i několikrát za den.

  Takže si myslím, že pořadí Pelikán, Královna, Asiana je a asi dlouho bude pořád stejný, nicméně letenky nabízí i Neckermann, na detaily jsem ale nekoukal.

  • admin Reply

   Aha, tak to jsem to popletl úplně. Díky za doplnění, přidám do článku ať to někoho neplete. U toho pelikána vidím obrovský problém právě v té splatnosti faktur a nekomunikaci proč tomu tak je. Právě podobný affilům se doporučuji vyhnout, protože 90% z nich dříve nebo pozdějí končí tak, že svoje peníze už nikdy neuvidíte. viz moje zkušenosti se ZlataRybka.cz a mínus 40 000 Kč.

 3. Josef P. Reply

  Možná bych ještě doplnil něco ohledně Pelikána, ona ta situace s „nekomunikací“ začala už v době, kdy odešel pan Nový. Pak tam nějakou dobu operovala paní Lacková, ale to asi jen pár měsíců, potom přišel pan Simon to bylo někdy v červnu.

  Do toho se nějaký chytrák, namontoval do účetního systému (opět v nejblbější době, asi se inspirovali u NewTravelu) a zal problém s fakturami, přišla třeba faktura, kde bylo pomotané vyplacení, namíchali se tam částky za zaplacené a objednané(ale nezaplacené) letenky. Pan Simon, ale vše poměrně rychle dal dohromady.

  Tím pádem si myslím, že chudák pan Simon, si jenom vyžral tu situaci, kdy někdo přemýšlel opět svěračem a začal dělat úpravu systému a webu v hlavní sezóně a asi i dost nerozvážně. Výpadky affil prvků a chyby po prokliku přes baner, to je opravdu chyba, která prostě stojí klienty a stojí peníze. Jestli se to zlepší, si netroufám odhadnout. Jinak ale s Pelikánem nebyl větší problém, má jednoznačně (nebo měl) nejlepší a největší výběr prvků pro affil weby. Poslední dobou to ale dost chcíplo, nic moc nového, jen akce. Dřív přistál na každou akci novej baner a podobně. Kdo ví, jestli nejsou lidi, nemá se tomu kdo věnovat a možná i proto chtějí přijmout nového člověka pro ČR, myslím si že toho na pana Simona navalili trochu moc.

  Chtěl jsem teď požádat o úpravu formuláře, ale při tom, jak rychle se tam teď řeší věci ohledně affilu, to nechám ještě odpočinout, než se situace zlepší a uvidíme.

  • stephan Reply

   Snad to dají do pořádku co nejdříve. Přechod na nový affil systém asi není nejjednodušší záležitostí, ale měli by aspoň dostatečně komunikovat. To se bohužel neděje, ačkoliv jsem je několikrát žádal o oficiální prohlášení.

   Formulář si budeš muset upravit sám, oni to nedělají. Takhle mi to bylo řečeno.

  • stephan Reply

   Kdysi jsem ji zkoušel a nic jsem neprodal. Ale to bylo ještě před redesignem webu, takže teď může být lepší. Koukal jsem, že je na svém webu propaguješ, tak by ses mohl pochlubit, jestli se ti přes Invii daří prodat nějaké letenky.

   • Martin Reply

    Zatím přes tento web ne, to tam je spíš provizorně jako doplněk, není to ještě moc dodělané.
    Ale třeba na obyčejném mikro webu letenkydousa.net, to ještě donedávna fungovalo obstojně a prodalo se každý měsíc několik letenek. A většina lidí objednává letenku pro 2 lidi, takže 400,- to bylo hned.
    Ale to už dneska nefachá….

 4. Zonk Reply

  Zkoušel jsem Affil od Ebookers.com ale za prodanou letenku mi nic nepřilo (slibují 4%), tak nevim co je tam špatně.

  • admin Reply

   Zkus napsat na podporu, případně přečíst si podmínky, zda nemají prodanou letenku podmíněnou ještě něčím.

 5. Martin Reply

  Díky za pěkný popis. Je v současné době nějaký funkční partner, který má jednoduchý vyhledávací systém letenek jako má např. booking pro hotely? Ještě bych doplnil skyscanner, ale nevím zatím nic moc. Teprve se v tom začínám orientovat.

  • admin Reply

   Prozatím jsem taky ve fázi hledání vhodného affil partnera. Takže bohužel neporadím.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>