Již po čtvrté přicházím s článkem, který má být shrnutím zajímavostí a střípků ze světa online podnikání a affiliate marketingu. Článku jsem zvolil tuto formu prezentace, protože nemá smysl vydávat samostatný článek ke každé události, ke které cítím potřebu napsat vždy pouze pár vět. Takže co mě zaujalo během posledních dní?

Nejlevnějšípneu.cz má affiliate

 

S affiliate programy z oblasti pneumatik se roztrhl pytel. Po pneumatiky.cz (3% + 1 Kč za klik + 150 Kč za registraci), vivapneu.cz (4%) přichází affil asi nejznámější stránky na prodej pneumatik nejlevnejsipneu.cz. Odměna je závislá na počtu vyexpedovaných objednávek a aktuálně je nastavena takto: „3%, po dosažení 5 prodejů bude provize zvýšena na 4%, po dosažení 10 prodejů v 1 roce bude provize zvýšena na 5% z ceny objednávek bez DPH“.

V rámci affiliate programu můžete propagovat také druhé stránky a to www.nejlevnejsisupersport.cz, které fungují jako půjčovna luxusních vozidel. Například jízda v Lamborghini Murciélago LP640 stojí 19 999 Kč na 1 hodinu a vy inkasujete plných 10% z ceny bez DPH, což je v oblasti zážitků opravdu slušná provize. Tenhle affil jsem popravdě objevil při spaní tohoto článku, takže uvidíme po odzkoušení.

Coreshop.cz, Metalshop.cz a Punkshop.cz skokan roku

Provozovatelé affiliate programů Coreshop.cz, Metalshop.cz a Punkshop.cz rozeslali svým partnerům zajímavý email ve kterém máme možnost nahlédnout do toho, jakého obratu dosahují affiliate partneři počas celého roku. Bohužel onu statistiku tu nebudu prezentovat bez svolení, každopádně je celkem zajímavá.

Email byl zaslán v rámci akce „skokan roku“ v celkových prodejích jejíž vítěz získal poukaz na 3000 Kč. Podobné akce nejsou u Creative affilů ničím vyjímečné. V minulém roce jste mimo svých zisků získali také část peněz z provizí formou poukázky na nákup zboží v eshopech. Podobné akce jsou jistě motivací pro affiliate partnery.

Zážitky.cz affiliate

Podle mých zákulisních informací. Zážitky.cz chystají svůj affiliate program a znovu budou navyšovat provize pro své affiliate partnery. U espoluprace.cz jsme měli možnost vydělat 10% z ceny zážitku + nějaké bonusy. U nového affilu by to mělo být až 12%. Vše je v rámci přípravy, ale již téměř funkční.

Provizuj.cz – nový multiaffil

Na scéně se objevila nová síť affiliate programů spadajících pod eshop armik.cz na adrese provizuj.cz. V současné době nabízí 18 affiliate programů s provizemi v rozmezí 4% – 6% což je pro mě trochu zklamání. Proč propagovat let balónem za 4% když u jiných zážitkových agentur mám 2,5 krát více. Každopádně vybrat si můžete například z propagace army zážitků, armádního oblečení, obuvi, paintballu, slivovice, letů stíhačkou či dalších zážitků a zboží především s army tématikou. Ovšem podle informací dostupných na stránce je možné se domluvit na přidání vašeho affiliate programu do této sítě. 

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>