Tak po delší pauze přicházím zase s pár střípky z online podnikání a affiliate marketingu. Prezentace formou střípků mi přijde vhodnější, vzhledem k tomu, že k aktuálním věcem mám zapotřebí říct pouze pár řádků není nutné vydávat celý článek o pár větách.

Espoluprace.cz potřetí?

Espoluprace.cz zve na další affiliate Event tentokrát do Brna. Minule se konal v Praze, mělo tam být představeno nové rozhraní partnerského programu, ten ale zůstal stejný a také stejně nepoužitelný. No zda se dočkáme nové verze affiliate na třetí pokus opravdu nevím, ale tajně doufám, že ano. Event je ve středu 19.10. takže po tomto datu sledujte netrpělivě změny. Snad se zase nedočkáme planých slibů alá do konce měsíce bude nasazena nová verze.

Zážitková firma dluží na provizích více jak 100 000,-Kč

Do poměrně solidních problémů se dostává jedna zážitková firma s affiliate programem. Mě dluží něco kolem 25 000,-Kč na provizích (faktura zaslána před 2 měsíci) a znám další dva lidi, který mají ten samý problém. Celková dlužná částka nás tří už přesahuje 100 000,-Kč a každým dnem stoupá. Zasláno asi 5 emailů, ani jedna reakce. Dnes jsem poslal poslední email. Na reakci budu čekat maximálně týden. Mrzí mě, že se jedná o poměrně známou rozvíjející se zážitkovou firmu, se kterou nebyl nikdy problém co se proplácení faktur a komunikace týče. O situaci budu informovat.

Provizni-systém.cz / Srpen 2011

Emailem mi došel přehled o výsledcích prodejů přes affiliate partnery provizni-systém.cz. Obrat byl 691 752 Kč a zisk partnerů 37 857 Kč. Přijde mi to poměrná málo vzhledem k tomu, kolik je v systému registrovaných partnerů (jeden z prvních systémů). To jen dokazuje fakt jak mizerná je konverze eshopů Vivantis a myslím si, že i spousta lidí už tento affil zavrhla a nahradila mnohem ziskovějšími.

Boom blogů ustupuje

Když začal Petr Jeník psát svůj blog owww.cz, ihned se vyrojilo několik blogů o online podnikání včetně toho mého. Poslední dobou ale blogy končí tam, kde valná většina. Ono psát blog je těžší než si většina lidí myslí. I já jsem měl v plánu psát minimálně dva články týdně, ale realita je úplně jiná. V současné době to vypadá tak, že owww.cz nebylo aktualizováno od 28. září, Vembluv marketingnainternetu.cz byl dokonce v aukci a momentálně neaktualizován od 6.září.

Jsou tu ovšem i světlé výjimky, které mám v RSS čtečce.

Článek má 5 komentářů

  • admin Reply

   Dnes se mi firma ozvala, situaci řeším, případné následky zveřejním.

 1. Ales Reply

  Jaké světlé výjimky máš v RSS čtečce, prosím? :-)

  • admin Reply

   Momentálně asi všem známé blogery:

   - 404m.com
   - podnikanivusa.com
   - afillblog.cz
   - fandor.cz
   - inwebstor.cz – poslední dobou to tam taky trochu vázne
   - koukám i na Ahydův blog

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>