Po dlouhé době tu mám pár střípků ze světa affiliate, pro které se nevyplatí vydávat celý článek, ale ke kterým pouze pár slov.

Nejočekávanější finanční affil zveřejnil provize

Na affiliate konferenci bylo odtajněno, že Sfinance.cz chystají affiliate program. Ještě než bude affil pod CJ.com (VivNetworks) spuštěn, byli zveřejněny provize a kampaně, které budem moci propagovat.

Nebudu je zde vypisovat, tak jen pro zájemce jsou zde: http://www.vivblog.cz/affiliate/sfinance-spousti-affiliate-program-v-cj/

Provize u některých kampaní průměremlehce podprůměrem trhu (např. stavební poptávky mají u Affilclubu za 100 Kč / lead a u Affilnetu 80 Kč / lead a Sfinance nabízejí 75 Kč), ale co by mohlo opravdu fungovat je značka Seznamu a samotného sFinance. Takže bychom ve skutečnosti mohli získat lepší konverzí poměr. Uvidíme až se to spustí a odzkoušíme.

Affilnetu se nějak zadřel motor

Affilnet ještě před 3-4 měsíci hýřil aktivitou na všechny strany, teď mi to spíše připadá, že se jim zadrhává motor nebo ztrácí sílu. Proč si to myslím?

 1. Od 2.4.14 stále čekající leady na schálení / zamítnutí. 2 měsíce je už opravdu dost. Navíc u kampaní je napsáno schvalovatelnost max. 1 měsíc. Vím, že to nelze ovlivnit a čeká se na synchro s partnerem, ale u ostatních to jde mnohem dříve, tak proč ne u affilnetu.
 2. 2.6.14 jsem zažádal o podklady k fakturaci – dnes 6.6. zatím žádné poklady v Affilboxu nemám.
 3. Tomáš toho má asi opravdu hodně, protože ani v AffiliateMystery za který jsme si zaplatili nemalou částku, nepřibylo dobrý měsíc a půl žádné nové video. Časový plán kurzu na začátku byl přitom tuším cca 1-2 měsíce. Nyní už trvá 6-7 měsíců a trendy se bohužel mění rychle.

Affilclub jede

Na druhou stranu Affilclub.cz jede. Líbí se mi zapálení Michala Majgota a Michala Hardyna, snad chlapci nepoleví z úvodního nadšení. Libí se mi jak motivují partnery eventy a osobními schůzkami, takhle by to mělo vypadat. Aneb pokud je někdo úspěšný pomozme mu k ještě vyšším číslům naším know how – win win situace.

Hubnoucí kampaně

Chystám se do hubnoucího segmentu. Hlavním zdrojem příjmů u mě zůstává travel. Zkoušel jsem i půjčky a neúspěšně. Je třeba se ale dívat dopředu a neustále zkoušet nové věci. Proto jsem se rozhodl pro jeden z nejvíce rostoucích affiliate segmentů se stále ještě obstojnou konkurencí – hubnutí a zdravý životní styl. Pro začátek jsem se rozhodl vytvořit jednu lead gen site (NaturHouse nebo SvětZdraví) a jeden magazínový web na chytání trafficu a emailové databáze. Uvidíme jak to půjde, budu na webu případně reportovat.

Protože je to nový segment a nemám žádné tématické weby, bude to rozhodně běh na delší trať. Ale s tím počítám.

V travelu stále čekám na ten letní boom

Červen už je v travelu v podstatě jedním z HOT měsíců. Stále ale čekám na ten boom z minulého roku, kdy jsem dělal nižší stovky objednávek zájezdu měsíčně. Jel jsem na Invii a letos přesměroval většinu trafficu na Dovolena.cz, protože mi počas roku lépe konvertovala. Takže uvidíme. Traffic se oproti loňsku zvýšil, takže by tam mohl být slušný progress směrem nahoru. Už aby to bylo.

Investor vs. affilák

Poslední dobou jsem ve stadiu, kdy mě baví přemýšlet na projekty, ale horší už je to s realizací do které se mi nechce. Rád vymýšlím projekty a jejich stavbu. Za ty léta co jsem v affilu už mám tak nějak podvědomí co by mohlo fungovat a co ne. Navíc je třeba se neustále přizpůsobovat například konverzními prvky, jde totiž o to odlišit se od ostatních.

Rád bych se tak co nejdříve dostal do situace, kdy budu pouze investovat a veškerou práci delegovat. Jedna můžu rychleji růst a jednak budu mít více času pro sebe nebo na důležitější věci. Myslím, že to od samého počátku praktikuje Franta Szabó, který si nechává dělat vše od designu, přes otextování webu až po linkbulding. Já si dnes dělám jednoduchý design sám stejně jako linkbuilding a i část otextování webů.

Na druhou stranu vím, že sehnat spolehlivé a kvalitní lidi je dnes alfou a omegou. U Copywriterů jsem se spálil již několikrát od kvality až po dodržování termínů (někteří mi dokonce udělali polovinu zakázky a od té doby ani ťuk, asi nechtějí peníze za to co alespoň dodělali), na poptávku po linkbuildingu mi napsal jeden člověk.

Jak to máte vy? Jste affilák, že si vše děláte sami nebo jste spíše v roli investorů a veškeré služby si necháváte dělat externě a jen dohlížíte nad chodem a přemýšlíte nad zlepšováním?

Tak dneska je to docela dlouhé, takže raději stačí.

Co zaujalo za poslední dobu v affilu vás? Máte nějaké názory k mým podnětům? Podělte se!

Článek má 24 komentářů

 1. Martin Tuma Reply

  Ahoj,
  myslím, že Affilnetu trošku křivdíš, co se týká té aktivity. Pořád spouští nové kampaně, za poslední měsíc(e) to bylo několik her, seznamky, spustilo se teď oddlužení. Nezvyklou kampaní může být i Bazarbot.cz.
  Když už to srovnáváš s AffiliateClubem, tak tam těch kampaní je pořád podstatně méně a až teď várka o hubnutí přinesla něco většího. Z Affilnetu je známo, že se připravují také hubnoucí produkty.
  Co se týká těch fakturací a schvalování, já osobně mám třeba schvalovaný kampaně ještě tentýž den (záleží jaká kampaň, někdy to prostě vázne u inzerenta – logicky).

 2. Michal Reply

  Střípky jsou fajn, ale nedá mi to nevyjádřit se k Affilnetu.
  Vím, že fakturace tam probíhají jednou měsíčně (ale když potřebuješ točit peníze rychle, tak si myslím, že ti vyhoví – mluvil o tom Tomáš v rozhovoru i mi to pak říkal osobně), a leady se schvalují, když je inzerent dodá, takže tobě to asi visí na inzerentovi, pochybuju, že by Affilnet chtěl nějak škodit partnerům.
  Kampaní tam mají taky hodně a podle posledního newsletteru nějaké zase přibudou.
  Jako je tu tvůj blog – můžeš si psát co chceš, ale myslím si, že tady to střílení o nefakturování je zbytečné. Zkus jim příště napsat e-mail.

  • Michal Reply

   Jinak k tomu AffilMystery máš pravdu trvá to dlouho, ale snad už to dokončí. Už by toho tam moc chybět nemělo.

 3. Jarda Reply

  Ty jo, mně Affilnet šlape jak má, leady schvalují a fakturace bez problémů. Hlavně Tom je aktivní na Skype, takže není problém se domluvit. Ale s kurzem máš pravdu, taky čekám na pokračování ;)

 4. Snuggy Reply

  S Affilnetem žádný problém nemám, ba naopak.
  Já žádám Toma o fakturaci téměř co týden a vždy mně vyhoví. Když mu napíšu na skype nebo na FB, hned fakturaci v systému odklepne.
  A se schvalovatelností nevím – dělám hry, ty se schvalují auto.

 5. Martin Reply

  S Affilnetem mas naprostou pravdu, myslel jsem, ze se rozjedou a prinesou skutecne neco noveho, ale nejak upadli do té české letargie, zatim je to pouze u slibu, affilmystery je fakt masakr, uplne se to nejak zastavilo, myslim, ze by mel zacit premyslet nad vracenim penez :-)

  to affilclub je jine kafe, Michal Hardyn dokaze motivovat a jejich pristup je uplne nekde jinde, no snad se rozjedou jeste vice

 6. Frantisek Reply

  No je pravdou, že jsem od affilmystery čekal něco profesionálního, ale zatím jen čekám a čekám, no třeba čeká i autor, až přijde čas a prozradí něco užitečného :-)

 7. Tomáš Dekan Reply

  Děkuji za fajn diskuzi :)

  Ad last komment František: Nevím na čekáš ale nikdo se jménem František, si kurz nekoupil, takže se asi ničeho ani nedočkáš :)

  Ad Martin: Nevím, ale týdně posíláme jeden dva newslettery na naše publishery v průměru máme jednu dvě nové kampaně týdně, plus připravujeme plno novinek. Možná stačí jen sledovat :) mail.

  A není problém nám napsat s každým si rád pokecame, zajdeme na kafe :) pozveme do privátních kampaní a podobně.

 8. Tomáš Dekan Reply

  Ad Aff Mystery ano to je muj fail beru si dovolenou, abych to poslední lekce dobouchal, ale zatím nevím o nikom kdo by mi psal, a říkal, že kvalita kurzu je špatná.

  T.

 9. Frantisek Reply

  :-), koupil jsem si ten kurz s kamaradem napul, jeho jmeno radeji uvadet nebudu, aby jsi mu za odmenu nezrusil ucet, nerikam, ze je to uplne k nicemu, ale slibeno bylo par tydnu a ne pul roku, nebo se mylim?

  Franta

 10. Frantisek Reply

  mimochodem Tomasi, kdyz uz te tu mame (sledujes tuto konverzaci), mohl bys mi ukazat nejaky tvuj affil web, na kterem jsi videl a je pouze tvou praci?

 11. Tomáš Dekan Reply

  Pokud mě kamarád zná tak ví, že jsem každému dával osobní konzultace a rušit účty není mi 15 abych tohle dělal. Jak jsem již psal lekce mám připravené, jen to nahraju :-)

  Ke kvalitě kurzu je na každém at si to přebere jak chce mám pozitivní reakce, negativní byla jedna, ale tam jsme si to s tím človíčkem po skypu rozebrali a nakonec byl spokojenej.

  Víc to tady nemá cenu asi rozebírat :) kurz si koupilo dost lidi a ja jsem spokojenej s většinou se vidím každý měsíc na affil čvrtku a těží ze zkušeností a konzultací.

 12. Chodelka Peter Reply

  Pekne zhrnuté a napísané, myslím, že pre affil siete je takýto feedback veľmi dôležitý. 

  Čo sa týka toho delegovania, je to skutočne nevyhnutné ak chce affilák rásť. Momentálne si delegujem všetko, v čom viem, že nie som taký dobrý, takže hlavne copywriting, grafiku a programovanie. SEO, e-mailing a PPC kampane si robím sám a tiež si sám budujem weby vo WP.

  Delegovanie považujem za veľmi dôležitú stránku online podnikania.

 13. Patrik Reply

  Ahojte ja osobne deleguji clanky ktere me zdrzuji ani nemaji takovou kvalitu jako od nekoho koho bavi psat clanky. Na linkbulding bohuzel nikoho nemam a myslim si ze najit nekoho za priznivou cenu jelikoz projektu je vice a firma na linkbuldimg by se neoplatila je asi nemozne. Podle meho malo kdo ns trefi nejakeho si brigadnika ktery casem vas nebu chtit oj…t. ale linkbulding me taky dostatecne zdrzuje ale zase vim ze je to jedna z nejdulezitejsich veci, ktera se musi delat kvalitne a originalne. 

  • admin Reply

   Ano, možnost je buď najít si „virtuálního asistenta“ nebo brigádníka a toho naučit linkbuilding (diskuse, poradny, apod.). Nebo platit za získaný odkaz. Hodinová sazba ani firma se u affil webů nevyplatí, pokud nevydělávají raketu.

 14. Patrik Fingr Reply

  Vidím, že affiláků čte články na tipinternet.cz více. Prosím, řekněte mi, co vás na affilu motivuje k tomu, abyste ho dělali a neprodávali například inzerci (display reklamu/reklamní články/odkazy) napřímo?

  Nechci tento způsob monetizace jakkoliv kritizovat, pouze by mě zajímal hlavní důvod/y proč zrovna affiliate.

  Předem díky všem za reakci :)

  • admin Reply

   Tak za mě je to asi ziskovost. Pokud máš dobře optimalizovaný web, tak můžeš vydělat na stejné návštěvnosti mnohonásobně více na affilu než na jiných zdrojích monetizace. Každopádně mě affil tvoří jen cca 60% zisků. To ostatní jsou jiné zdroje reklamy (PPC, články, odkazy, display apod.)

 15. Patrik Reply

  Mam uplne stejny nazor pokud mas kvalitni web pak affil vydelava rozhodne vice. Pri nasazeni reklam a ppc na affil web rozhodne nedoporocuju odvadis si tak vice zakazniku kde muzes mit vyssi provize nez za ppc a reklamu. Ale je treba kde premyslet kde affil nasadit protoze u affilu jde predevsim o navnazeni zakaznika hodnotnymi tipy kktere na webu ziska a pak jej odkazes.

 16. Patrik Fingr Reply

  Mám weby o bydlení, na některé mám i několik set přístupů denně. Možná bych tedy nějaký affil mohl vyzkoušet :) Pouze mi stále přijde vhodnější si návštěvníky na webu držet a obsahem je nutit ke generování co nejvíce impresí a prodávat display, případně jiné formy reklamy.

  • admin Reply

   Záleží jak to pojmeš a jak budeš kreativní při oslovování návštěvníků. Nasadit banner patrně stačit nebude. Pokud sbíráš emaily, doporučil bych se na affil zaměřit v nich. Jinak u leadgen webů si návštěvníka udržíš, protože kompletní odbavení jde skrze iframe, takže návštěvník neopustí tvůj web.

   • Patrik Fingr Reply

    Děkuji za odpověď. Zdá se mi ale, že affil a prodej displejové reklamy spolu nejdou ruku v ruce, ten web by poté mohl být pěkně přesycený reklamou. To by ale bylo nejspíše bylo na delší povídání :) Ještě jednou díky za reakci a přeji pěkný víkend.

 17. Peter Reply

  ja si zatial všetko robím sám, ale do buducna by som rad niečo delegoval

 18. Gamer Reply

  Teď asi bude trošku problém, že půjčový affil zmizí kvůli regulacím :(

  • admin Reply

   Ano asi se trh trochu pročistí o malé hráče a zbydou jen ti silní a tam bude stále konkurence vysoká.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>