Pěknou dobu jsem nic nenapsal na blog. Dnes to napravím takovým nepravidelným seriálem s pár střípky, zajímavostmi a kauzami, které mě zaujaly v oblasti online podnikání a především v affiliate marketingu.

Ukončení kampaně Citibank v affil síti Adbenefit.cz

Před chvíli mi došel email informující o ukončení kampaně kreditních karet Citibank v rámci affiliate sítě Adbenefit.cz. Podle mě docela bomba, hlavně pro ty, kteří tvořili weby pouze pro tento typ kreditek a že jich je není zrovna málo. Stačí se mrknout na seznam, kde je affil webů jak máku.

Překvapení proto, že ještě včera mi došel email, ve kterém mi byli zaslány informace, které musím změnit na svých stránkách, aby propagace odpovídala regulím kampaně. Takový email mi došel již 2x. Dnes náhlé ukončení kampaně k 3.5.2013 odpoledne. Vypadá to jako rozhodnutí z hodiny na hodinu s neznámým důvodem.

Začala sezóna prodeje zájezdů

V posledních dnech jsem zaznamenal slušný nárůst prodeje zájezdů, který vygraduje počátkem prázdnin last minute sezónou (červen-červenec-srpen), kdy dochází, alespoň u mě, k největším prodejům. Affiliate program Invia.cz

Invia, prodej zájezdů

Dnes se mi povedlo udělat také rekordní konverzi na dovolena.cz. Prodej zájezdu do Řecka za 107 100 Kč a provize slušných 2 142 Kč viz screen:

Rekordní provize na Dovolena.cz

Nové zajímavé affiliate programy a novinky

 • Fitdieta.cz a soutěž pro affiliate partnery. Kampaň najdete v affiliate síti Adbenefit.cz. Partner s největším počtem schválených leadů od 1.5.2013 do 31.5.2013 získá prémii 5 000 Kč.
 • Bonybony.cz a soutěž pro affiliate partnery. Kampaň najdete v síti CJ.com. První tři nejúspěšnější publisheři, dle obratu v květnu, vyhrají zajímavé finanční bonusy. První obdrží 100 €, druhý 70 € a třetí 50 €. Bonybony.cz nabízí provize 9% a zajímavé affiliate widgety. Jedná se o slevový server.
 • Topsamolepky.cz – Samolepky na zeď, slušná provize 15% z ceny objednávky, 50 Kč za pouhou registraci, výplaty od 500 Kč.
 • Affiliate program AVG v síti CJ.com, alespoň podle oficiálních stránek AVG. Provize 10-30% provize z prodeje, 60 dnů cookies, odměny pro nejlepší partnery. Více informací v češtině na AVG.com
 • Trikobot.cz – nový affil na vtipná trička, provize 15%, cookies 60 dní a výplata od 50 Kč. Ceny triček 289 Kč, tedy o 10 Kč méně než u trikator.cz, zda to bude mít vliv na lepší konverze netuším, třeba někdo může zkusit. Více info zde
 • Semena-rostliny.cz – zajímavý affiliate program pro weby s tématikou pěstování a zahradnictví. Provize 7% z ceny objednávky, výplata od 200 Kč. V sortimentu najdeme semena rostlin, exotické rostliny, semínka bylinek, květin i zeleniny a základní zahradní potřeby.

Článek má 12 komentářů

 1. Andre Reply

  Hezky jedeš, dovolené ti jdou. :) Jinak AdBenefit super, dnes mi přišel mail, abych udělal úpravy a za cca. dvě hodiny konec kampaně. Dost jsem nechápal. :D

 2. Dave Reply

  Zajímalo by mě kolik webů provozuješ pro affiliate na Invii? Případně jak moc se webům věnuješ pro takovéto časté konverze? Díky za odpověď:)

  • admin Reply

   Weby napojené na Invii provozuji čtyři, ale 90% příjmů tvoří weby dva. Jedná se o nepravidelně aktualizované weby, ale snažím se přidávat nový a nový obsah. Taky bych dodal, že oba weby mi začali vydělávat až po roce provozu, do té doby téměř nulové konverze. Taky jsem hodně testoval reklamní prvky a jejich umístění.

   • Dave Reply

    Díky za odpověď. Měl bych ještě jednu takovou rychlou otázku. Skrývat affil linky či neskrývat? Myslím tím např. u zájezdů odkazovat např. na /nejaky-text-12 , který je následně přesměrován či používat rovnou affil link?

    • admin Reply

     Osobně odkazy skrývám, ale nikoliv kvůli samotnému skrytí, ale kvůli statistikám jednotlivých odkazů, abych měl detailněji přehled na co se a kde kliká apod. Jinak skrytí podle mě nehraje příliš roli.

  • admin Reply

   Počet schválených objednávek se teď u Invie velmi zlepšil. V last minute sezóně to bude pravděpodobně horší, zájezdy budou často vyprodány atd.

   Z toho screenu nahoře je prozatím 8 prodaných a zaplacených zájezdů, 4 zájezdy neprodané a 1 do Paříže se stále řeší. Kdyby to takhle šlo dál, nezlobil bych se.

 3. Josef P. Reply

  Tak to Řecko už je za zajímavé peníze, na Řecko je to i docela vatózní dovolená. Já jsem Invii dost zredukoval, ale normálně jsem byl překvapen, protože jsem měl za celej měsíc z těch pár odkazů/banerů co jsem někde zapomněl dvě konverze, a představ si, že se obě objednávky prodali :-D 100% prodej objednávek jsem ještě nikdy neměl :-D

  • admin Reply

   Prodaný vs. neprodaný zájezdy se u Invie velmi zlepšili. Naopak hůř mi teď přijdou konverze na dovolena.cz

 4. Honza Reply

  Také na to koukám, jak ti to jede. Já mám poslední zaplacenou objednávku na Invii ze srpna 2012. :-)
  Prozradíš návštěvnosti a kolik tě to stojí času?

  • admin Reply

   Návštěvnost těch 4 webů je cca 500 UIP denně, v sezóně pak stoupá k 1 000 UIP. Z toho cca 400 UIP tvoří dva weby, který dělají 90% výdělku. Weby jsou nepravidelně aktualizovány novým obsahem, ale věnuji se jim denně.

 5. Mirek Reply

  Velmi slušné výsledky, jinak mi příjde že citibank je poslední dobou aktivní i jinak přijde mi že opět začínají dávat přednost hlavně PR článkům a banerům.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>