Invia.cz

Dnes na svém Twitter účtu oznámila Invia výdělky svého nejlepšího partnera. Ten si za měsíc srpen vydělal úctyhodných 192 846 Kč. V měsíci červenci to byli výdělky o několik řádů nižší a nejlepší partneři si vydělali 54 591 Kč, 49 774 Kč a 49 322 Kč.

Rozhodně motivace pro nás, co děláme do travel webů. Mě se za srpen podařilo vyfakturovat 18 046 Kč, nutno dodat, že pouze s jedním travel webem. Co u Invia.cz chválím je automatická fakturace a proplacení do pár dnů od odeslání faktury. Takhle by to mělo fungovat všude. V září prodeje celkem utichly, ačkoliv stále se nějaký zájezd prodá je třeba se připravit na lyžařskou sezónu a exotickou dovolenou.

Vivantis novinky

Vivantis posílá každý měsíc svým partnerům přehled a výsledcích provizního prodeje. Tentokrát se jednalo o email za červen a červenec. V obou měsících bylo shodně vyplaceno partnerům přes 85 000,-Kč a obraty přes partnery dosahovali částek 926 504 Kč a 725 970 Kč.

Vivantis mám taky na pár webech nasazený, ale konverze je téměř mizivá (na prodej je mnohdy potřeba i 1000 prokliků). Přestal jsem jej tedy více propagovat a radši sáhnu po jiných alternativách.

Co mě potěšilo bylo oznámení hodně očekávaného partnerského programu Vivapneu.cz. Vivantis slibuje spuštění v polovině září a tak nezbývá nic jiného než se těšit na nabídnuté provize. Pokud to ovšem bude jako u Newtravel.cz, kde slibují nejvyšší provize na trhu a potom vám dají 1,2% tak potěš pánbůh.

Pokud nepůjdou se svým affiliate programem alespoň na 4%-5%, těžko se budou vyrovnávat s konkurenci, především pneumatiky.cz (3% z ceny + 1,-Kč za proklik) + samozřejmě killer doména, která přesvědčí mnoho kupců (ty kteří jsou na netu poprvé) + jeden z nejspolehlivějších eshopů na internetu.

Dělat affiliate je někdy za trest

Vždy k 1. dni v měsíci žádám o výplatu provizí z různých partnerských programů, kde je nastřádána zajímavá částka. Během včerejška jsem odeslal několik žádostí a do dnešního dne a hodiny jsem nedostal žádnou odpověď. Dělat affialite je tak někdy za trest a o peníze musíte skoro škemrat. Představoval bych si trochu jinou spolupráci, když už partnerům vyděláte zajímavé peníze měli by si vás hýčkat.

Bohužel konkurence v této oblasti je natolik malá, že není možnost pohrozit odchodem ke konkurenci.

Článek má 2 komentářů

  1. Marks Reply

    Poskytovatelia affilov si robia takmer čo chcú, avšak vyčkať sa oplatí, trpezlivosť nikdy nezaškodí.

  2. Raddo Reply

    Tak to je teda celkom slusna praca toho #1 affiliata , fakt klobuk dole

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>