Okolo systému na prodej placených článků Placla.cz se dějí věci. První novinkou je spuštění německé verze tohoto systému na adrese BezahlteArtikel.de. Již dříve byla potvrzena expanze za hranice ČR. Domněnky (nebo to snad někdo uvedl oficiálně?) byli o Francii a tamním trhu. To nás nejspíše teprve čeká. Záleží jak se chytne německá verze. Ta již byla oznámena, ale dosud svítí u počtu blogů na kterých je možné nechat si napsat článek 0. Možná, kampaň teprve započne.

Vyjádření ohledně zlepšení poptávek

Druhou novinkou je bohužel špatná zpráva. Na můj dotaz, zda se do budoucna očekává zlepšení poptávek, mi bylo odpovězeno následovně:

Citace majitele Placla.cz: „V české Placle třídění do kategorií nebude, český trh je natolik malý, že se to nevyplatí . Kdyby se to rozdělilo do základních 10 kategorií, tak 2-3 kategorie by byly plné a zbylé by měli po 1-2 záznamech (napoužitelné). V německé BezahlteArtikel pokud bude větší objem poptávek/blogů, tak bude kategorizování přidáno.“

O problémech s poptávkami jsem se rozepsal v článku: První zkušenosti s Placla.cz z pohledu inzerenta. Co z toho plyne? Tvořte kvalitní a tematické weby, splňte podmínky Placla.cz a přesvědčme majitele, že kategorizování poptávek s dalšími prvky je nezbytné!

Mám z vás radost

No a nakonec reakce na článek týkající se zvyšování výdělků na placla.cz z pohledu publishera. Pod mým affiliate odkazem se registrovalo několik lidí. Tímto vám za to srdečně děkuji, motivuje mě to k další práci na blogu a k sepisování dalších rad, návodů, úvah i blbostí :-D

Ale k věci. Několik z vás již napsalo i články a provize nešli pod 25 Kč. Vzhledem k tomu, že placla.cz dává 10% z ceny napsaného článku, lehce lze vyvodit, že průměrná cena vámi napsaných článků se pohybuje kolem 280 Kč. Super jen tak dále.

Provize blogera z placla.cz

A pokud ještě nejste registrováni u Placla.cz jako publisher, máte možnost to napravit. Musíte splňovat podmínky systému a nabídnout blog či magazín o který bude zájem. Čím kvalitnější médium, tím vyšší cenu za článek můžete požadovat. Pamatujte, že nezáleží pouze na rancích, ale také samotném vzhledu stránky, obrázcích v článcích, ale také podrobném popisu, co nabízíte. Tento faktor, jsem zapomněl vpředešlém článku jak na vyšší výdělku u Placla.cz zmínit. Máte-li návštěvnost nezapomeňte ji uvést do popisu blogu či magazínu.

Trochu statistik – pro mě

Ze statistického hlediska si ještě napíši počet blogů na Placla.cz k 1.2.2012: 366

To chci poté následně porovnat za měsíc či dva a zjistit nárust nově přihlášených blogů do systému. Napíši si to sem, protože kdybych si to napsal někam na papír, vím že to za chvíli ztratím.

Článek má 7 komentářů

 1. Nikan Reply

  Po přečtení tvého článku uvažuju, jestli by mělo smysl třeba propojení té německé verze s verzí českou. Myslím možnost, že by na německé poptávky mohl reagovat český bloger, případně naopak. Otázkou je, jak by se to technicky provedlo, ale myslím, že by se některé německé projekty daly tímto marketingovým nástrojem nalákat. Je to jen prvotní myšlenka, nijak jsem ji dále nerozvedl, takže je možné, že by to bylo z hlediska malé poptávky nereálné.

 2. Inwebstor Reply

  Nikan: Vycházím-li z podobných projektů (např. TextBroker), tak ze strany inzerentů je tam zásadní a zcela pochopitelný požadavek, aby blogeři psali ve svém rodném jazyce.

  Já jako inzerent bych asi nedal napsat český text rodilému Němci.

 3. freez Reply

  Taky jsem se na to díval, chtěl jsem se přihlásit a okouknout to, ale protože to s existujícím účtem s CZ verze nejde, dál jsem se nedostal, možná je to ale škoda. Myslím, že by se to mezinárodním inzerentům mohlo hodit, inzerovat u blogerů v Německu i v Čechách z jednoho místa.

 4. admin Reply

  Tak ono je to samozřejmě podobné jako Inzerent vs. Publisher. Proč se musím registrovat 2x, abych mohl jednou inzerovat a jednou vydělávat. Tohle už mělo být na Placla.cz dávno podchycené. Peníze by se potom víc protáčeli, na čemž by znovu vydělal jedině autor projektu (vydělané peníze by část inzerentů vracela zpět = provize). Nám by to dávalo zase jednodušší možnost inzerce. Buď je to tak technicky náročné, nebo do toho autor nechce příliš sypat.

 5. Placla boy Reply

  Původně měla být francouzská verze Placly, sehnal jsem na to i společníka, ale spolupráce nějak vázla. Tak jsem tu spolupráci utnul a vrhnul se německou verzi o kterou projevili někteří inzerenti zájem. Propagace systému v německy mluvících zení teprve začíná, tak je německá verze prázdná (zatím dvě poptávky). České Placle trvalo půl roku než se rozhýbala a v DE očekávám podobný průběh.

 6. Honza Reply

  takže jen 366 blogů? to mi přijde dost málo na to, že jich já sám tam mám 5.
  administrace je stále slabota, procházím poptávky, některá se mi zalíbí a musím se vrátit zpět nahoru, vybrat kterým blogem ji oslovím a znovu ji vyhledat v seznamu
  to jsou ale drobnosti a nic to nemění na faktu, že to byl dobrý nápad vytvořit

 7. Required Jimmy Reply

  Najväčší fór je v tom, že články realizované cez placla.cz sú platené. To znamená že by odkazy z nich mali mať nofollow atribut – podľa pravidiel GWT. V českom sezname to je asi jedno ale v google.de už nie…

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>