Dnes bych se chtěl blíže věnovat affiliate síti JoxCash.com, která provozuje prozatím pár vcelku slušných kampaní a to včetně pár finančních. Líbí se mi ale především její potenciál motivovat své partnery, což vidím jako velké plus a příliš affil programů nebo kampaní to v ČR nedělá, ba spíše dle aktuálních trendů naopak své partnery demotivují.

O síti JoxCash.com

joxcash-logoAffiliate síť JoxCash.com provozuje česká společnost W-Media s.r.o., pod kterou stojí Lukáš Wellendorf. Firma funguje již 2 roky, ale affil síť teprve od 2 kvartálu roku 2013.

Samozřejmě se nabízí otázka, proč tak složitý název na českou firmu. Abych byl upřímný, název ve mně evokuje na první pohled spíše nějakou pochybnou klikačku, než affiliate síť. Ale budiž, třeba se chystá zahraniční expanze, kde název již tak krkolomně vypadat nebude.

Jiný názor budete mít při vstupu na stránky, kde ihned pochopíte o co jde. Hned na homepage se nachází jedna zajímavá statistika a to počet leadu/sales za 9 měsíců provozu affiliate sítě v roce 2013. Celkem bylo započteno 21 794 leadů/sales a bylo k tomu zapotřebí 403 832 prokliků. Matematika mi říká, že průměrný konverzní poměr vychází na 5,39%, což tak špatné není i s ohledem na to, že každá kampaň to bude mít jinak.

Aktuální kampaně

KouzelnaPujcka.cz

 • Provize: 700 Kč / lead (CPL)
 • Propagace: Iframe, bannery, mailing
 • Schvalování partnerů

CreditOn.cz

 • Provize: 100 Kč (CPL – vyplněný formulář)
 • Propagace: Iframe, bannery, mailing + klienti přicházející přes affiliate odkaz mají slevu 100% na půjčku.

JoxCash.com

 • Provize: 300 Kč (CPL – registrace nového partnera, který musí udělat provizi alespoň 250 Kč)
 • Propagace: bannery, mailing, registrační formulář

Doplnkynamoto.cz

 • Provize: 5 % z prodeje / 1 % subaffiliate
 • Propagace: bannery, text. odkazy

Kiladole.cz

Eshop s doplňky stravy Green Coffee.

 • Provize: 15 % z prodeje / 3 % subaffiliate
 • Propagace: bannery, text. odkazy

PeepToe.cz

Eshop s dámskou módou s nadprůměrnými provizemi.

 • Provize: 15 % z prodeje / 1 % subaffiliate
 • Propagace: bannery, text. odkazy

Online hry

 • Anno Online – 11 Kč za registraci
 • The Settlers Online – 13 Kč za registraci
 • My Lands – 5,70 – 11,40 Kč za registraci

Chystá se kampanň pro eshop se spodním prádlem.

Jak to funguje u JoxCash.com?

Jednotlivé provize se vám v administraci ukazují v dolarech. Proč nevím. Výplatní minimum je pak 100 dolarů (cca 1 900 Kč). Částku fakturujete v českých korunách na českou firmu, takže nemusíte být plátcem DPH a to v aktuálním kurzu, který je uveden na homepage Joxcash.com (aktuálně například 19 Kč). Menší výplata podléhá poplatku 10 dolarů. Výplata by podle stránek měla dorazit do 3 pracovních dní, nemám ověřeno.

Celý systém jede na Post Affiliate Pro.

joxcash-ukazka-rozhrani

Kde vidím potenciál?

Důvodem proč mě tato vcelku rozrůstající se síť zaujala je motivování svých partnerů. Aktuálně totiž probíhají hned dvě soutěže:

 • Pro partnera s nejvíce leady/sales do 30.4.2014 o tablet Asus Transformer Book T100.
 • Pro partnera s nejvyššími provizemi do 30.4.2014 ve finančních kampaních + Joxcash.com kampani o XBOX 360 + hru GTA 5, kterou mimochodem doporučuji, skvělá odreagovačka.

Co jsem mluvil s provozovatelem, tak v tomto trendu chce pokračovat. Takže se chystají soutěže pro nejlepší affiláky o Samsung Galaxy Note 2 či Google Nexus 5.

Při splnění určitých cílů se můžete těšit na další motivační bonusy a to už pokud budete dělat pravidelně alespoň 15 000 Kč na provizích měsíčně. Motivační bonus je nastaven také u hry MyLands při splnění 500 leadů a takto bych mohl pokračovat dále.

O nových soutěžích vás budu informovat ZDE nebo na mém Twitteru.

Slovo závěrem

Zaujaly mě v síti 3-4 kampaně na kterých by se dalo něco trhnout. Jsou to KouzelnaPujcka.cz, KilaDole.cz a PeepToe,. Všechny mají nadprůměrné provize a potenciál je tam velký.

Zjistil jsem, že už nyní jsou v síti affiliate partneři, který měsíčně fakturují 40 až 50 tisíc Kč. Prozatím rekordní fakturace jednoho partnera je 68 tisíc korun. Partner se věnuje hlavně finanční tématice, jak jinak že, a také online hrám. Lukáš Wellendorf prozradil, že s partnerem aktivně komunikují a pomáhají mu vytvářet emailové kampaně.

Další konkurenční výhodou by měl být 20ti hodinový support a to i o víkendech a svátcích. Což zní až trochu neuvěřitelně, když si vzpomenu na to, že u jiných affiliate programů čekám na odpověď už několik týdnů. Zda je to ale reálné nevím, protože jsem zatím neměl problém, s kterým bych se potřeboval supportu svěřit.

Máte zkušenosti s affiliate sítí JoxCash.com? Podělte do komentů.

Registrace do JoxCash.com ZDE

Článek má 7 komentářů

 1. Lukas Pampurik Reply

  Díky za tip, popravde sa v ČR affiloch ešte veľmi nevyznám, práve som sa začal ohľadom tohto segmentu v ČR zaujímať. Najviac sa mi hodí Kouzelnapujcka.cz, ta vyzera velmi lakavo. Myslim ze by tam mohol byt aj dobry konverzny pomer, kedze ide o fajn a  ferovy produkt. 

  • admin Reply

   U nás v ČR běžela i TV kampaň, což si myslím, může konverzím pomoct.

 2. Radek Reply

  Jen takový offtopic, Kouzelná půjčka je i u espoluprace, tak pokud už funguješ tam, může to být kvůli fakturaci snazší. Provize mají myslím podobně.

  Já jsem na tento program narazil už kdysi, ale kvůli tomu zahraničně znějícímu názvu jsem to nikdy neprohlížel víc, ale ten Creditoňácký iframe by se mohl hodit :)

  • Lukáš W. Reply

   Radku, provize je u nás vždy na dohodě (výše uvedená na stránkách je ta minimální). Pokud děláte slušné objemy, rád Vám udělám nabídku, kterou u espolupráce nedostanete. Stačí napsat, zavolat..
   CreditOn iframe funguje velmi dobře, je pěkný, malý a krátký.

 3. Robert Reply

  Asi bych se měl konečně rozkývat a zaregistrovat se. O afilu uvažuji, asi je čas začít konat.

 4. chvd Reply

  Tak vám pánové nevím, ale cosik mi tu smrdí u toho JoxCash.com CPL 700CZK za kouzelnapujjcka.cz
  Nějak si prostě neumím představit, že firma, která napoprvé půjčí od jednoho do 10000CZK max na měsíc, takže z toho má max 2000CZK hrubého nicméně nejspíše většinou o dost méně bude dávat z toho ještě 700CZK provizi+další provizi JoxCash.com neb ti to také určitě nedělají zadarmo.
  Vysvětlíte mi, v které části je má úvaha chybná. Mně to dává smysl pouze v případě, že nikdy nebude žádná taková půjčka schválena a oni takto mají reklamu skoro zadarmu.

  • Lukáš W. Reply

   Odpověď je celkem jednoduchá. Většina půjčkových společností žije z opakovaných půjček. Např. CreditOn nabízí první půjčku zcela zdarma (i když za každý vyplněný formulář u nás nabízí 100 Kč). Ale počítá s tím, že si takový klient přijde půjčit znovu – má na něj email, telefon, adresu a může si ho pak oslovit na přímo. Tzn. první půjčení pro KP může být klidně ztrátové, ale ví, že se jim to vrátí v opakovaných půjčkách stejného klienta (za klienta, který je v jejich databázi se provize nevyplácí)

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>