Dnes bylo oznámeno spuštění nového systému na prodej placených článků pod taktovkou Copywriting.cz. Již jsem o něm dříve psal ve spojitosti s nákupem a prodejem již napsaných článků. Nebyl to tedy klasický pay per post systém, ten dorazil až nyní. Má ale šanci se v bezkonkurenční nadvládě Placla.cz prosadit? Toť otázka a výhled do budoucna.

Placla.cz je od nového roku Michala Kubíčka a Václava Bartoše. Chlapi se do toho opřeli a je to na systému znát. Ikdyž za sebe mohu říci, že jsem dříve vydělával více a psal články s vyššími cenami častěji. Patrně si myslím, že za to mohou jednodušší pravidla přidávání webů, které pak snižují celkovou cenu článků. Z průměrných cca 500 Kč nabízím nyní články za cca 300-400 Kč.

Zpět ale ke Copywriting.cz. Nahlédl jsem do systému, ve kterém jsem registrovaný už delší dobu. Systém nabízí podobné funkce jako KupClanek.cz a to zejména v tom, že můžete sám web na kterém máte zájem inzerovat kontaktovat sami nebo si vytvořit poptávku tak, jak jste zvyklí z Placla.cz. Můžete si vybrat kategorie nebo určit i typ textu a počet NS.

Už teď je v systému díky sloučení Copywriting.cz a Paypost.cz cca 150 webů, další přibudou sloučením systému Webpost.cz. Vznikne tak celkem solidní databáze webů.

Co mě zaujalo, co zklamalo na Copywriting?

Asi nemá cenu tady příliš popisovat samotný systém, info si každý zjistí sám z ofiko stránek.

Co mě ale zaujalo jsou ceny. U Kupclanek.cz můžete také nahlížet na přehled webů a vybrat si ten, který vás zajímá, to samé platí u Copywriting.cz. Jenže ceny jsou u některých stejných webů rozdílné a co jsem zběžně zkouknul, tak jsou na Copywriting.cz ceny lepší. Samozřejmě beru v úvahu, ceny s napsáním i bez. Takže situace bude taková, že kdo chce ušetřit bude muset nahlédnout do obou systémů současně a vybrat si ten, kde autor nabízí cenu lepší.

Dále by měli majitelé systému kontrolovat weby, které si naklikají ten svůj do všech kategorií (ano, web lze zařadit do více kategorií, což chválím pokud je to kontrolováno). Pak to vypadá tak, že si zadáte výpis webů o módě a oblečení a objeví se vám tam weby jako financni-možnosti.eu nebo pc-magazin.cz, to je samozřejmě špatně.

Jinak zatím upřímně nevidím žádnou novinku oproti placla.cz nebo kupclanek.cz. Co myslíte vy? Má šanci copywriting.cz ukrojit nějaké to procento zakázek placla.cz?

Placla.cz a její novinky

Kdo se pohybuje na Placla.cz ví, že se tam mění spousta věcí. Jako první přišlo schůdnější schvalování webů, dále můžete zadávat průměrnou měsíční návštěvnost vašich webů, přišli VIP poptávky, kde jsou pouze TOP weby a publikace článků na nich stojí řádově tisíce Kč.

Ode dneška můžete v systému nabízet tzv. extra služby. Tedy něco, čím nalákáte inzerenty a odlišíte se od konkurence. Co jsou ty extra služby? Třeba publikace článku na Facebooku nebo jeho tweetování. Můžete článek také namluvit jako podcast nebo přidat vytvořenou infografiku. Můžete také slíbit třeba delší zobrazování článků na indexu stránky. Fantazii se tu meze nekladou.

Každý taková extra služba bude zpoplatněna a inzerent si může vybrat, zda ji využije či nikoliv. Pokud ano dostanete zaplaceno nejen za článek ale i za extra službu. Přinesete to více zlaťáků vám, placla.cz a inzerent dostane to, o co má zájem. Win – win – win situace a placla.cz za tento nápad chválím.

Jaká vás napadá kreativa, kterou by mohli inzerenti ocenit? Například kontrastní označení článku + vypíchnutí na úvodní stránce po určitou dobu za příplatek by se mohl setkat s úspěchem.

Článek má 4 komentářů

 1. Vašek Reply

  Sleduji změny v Placla a jsem na tom stejně. Méně článků, které píšu. Naštěstí mi to vyrovnávají přímé poptávky od inzerentů.
  Po spojení kupčlánek a placla pod jednoho provozovatele si myslím, že se prostor pro konkurenci otevřel, jiný přístup může znamenat konkurenční výhodu.

  • admin Reply

   Ano je to jak píšeš „jiný přístup“ a nové myšlenky, tu mi ale zatím u copywriting.cz bohužel chybí.

 2. Michal Reply

  Pekny clanek. Fakt je, ze prumerna cena clanku se v Placla od minuleho roku zvysila. Zvyseni si slibujeme i prave od extra-sluzeb.

  Jinak novinek chystame vic, ale vse postupne:) 

 3. Michal Reply

  A jeste k Vaskovi. Kupclanek a Placla bude pod jednim provozovatelem, ale pojede kazda zvlast. Kupclanek ceka hodne zmen, jeste vic nez Placla.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>