Tak to, co bylo již dříve avizováno se již stalo skutečností. Student Agency a jejich web dovolena.cz spustili nový affiliate program. Provize činí 2% z prodaného zájezdu. Čekal jsem přeci jen o něco lepší podmínky, protože stále dosud platí, že s Invia.cz budete vydělávat – alespoň v běžné cenové hladině dovolených do 50 000 Kč – více. Dovolena.cz tak může být zajímavým řešením například u zájezdů s vyšší cenovou hladinou. Cookies 30 dní. Minimální výplata 500 Kč.

Affiliate jede na vlastním partnerském rozhraní, graficky se mi líbí, zatím působí trochu zmatečně, ale jde dle mého pouze o zvyk. Prozatím se nechci pouštět do nějakých recenzí funkčnosti, protože jsem se registroval před pár minutami. Ale vypadá to, že nebudou chybět všechny potřebné funkce včetně XML feedů, dynamických bannerů, filtru a také poptávkového formuláře, což je tak trochu novinka kterou prozkoumám.

Ostatně registrovat se lze již nyní, ve smluvních podmínkách píší, že platí od 1.1.2012 což bude asi datum, kdy to spustí naplno.

Vzhledem k tomu, že affiliate Student Agency fungoval již dříve u CJ.com neměl jsem jako neplátce možnost vyzkoušet jejich konverzní poměr.

Měl někdo ze čtenářů nasazen tento affil a může případně poreferovat jak si vedl co se prokliků a prodejů týče?

Článek má 8 komentářů

 1. Honza Reply

  Tak jsem zvedav. Jak jsem psal, mě affil na cestování zatím téměř nefunguje, teď jsem sice prodal Mauricius asi za 100.000,-, ale to jsme se dohodli se známým na rozdělení provize. :-)
  vyšlo to na 1078,- (to bude asi to 1%) a 400 za předchozí kliknutí.

 2. admin Reply

  Můj nejdražší prodaný zájezd byli Seychely – Mahé za 155 070 Kč, bohužel provize činila „pouze“ 2118 Kč. Např. u dovolena.cz by to bylo 3101 Kč (o 1000 Kč více) a u Travel.cz dokonce 4652 Kč (o 2 500 Kč více) a to už je sakra rozdíl. Otázkou zůstává samozřejmě konverze, kdybych toho člověka odkázal na jiný travel affil nejspíše by k objednávce ani nedošlo.

  Každopádně i Invia.cz má pro své nejlepší partnery individuální provize. Jsem taky zvědavý, zda se dočkáme podobné akce, jako minulý rok, kdy došlo k dočasnému zvýšení provize na 3% z prodeje first minute zájezdů, to už by bylo slušný.

  PS: K affilu od dovolena.cz – nedaří se mi ani zaboha nasadit dynamický banner. Nevypisuje mi to žádný hotel, jen destinaci. No musí to ještě pánové do začátku roku doladit.

 3. mkurri Reply

  Zajímavá zpráva, možná vyzkouším.
  Jedná se o affil jen na portálu dovolena.cz nebo můžu propagovat i letenky, studijní pobyty atp. ze studentagency.cz? Popř. jestli ta druhá možnost má svůj affil, díky za odkaz, pokud jej víš.
  Ať se daří v odhalování zákoutí nového affilu…

 4. admin Reply

  V administraci jsou kampaně pouze pro web dovolena.cz

 5. Honza Reply

  Myslím že jsem teď někde zahlédl akci 3% na zájezdy prodané v lednu.

  • admin Reply

   Je to tak, od 1.1.2012 do 31.1.2012 platí provize 3% z ceny zájezdu. Připravuji aktualizovaný článek s prvními zkušenostmi.

 6. mildos Reply

  Používáte někdo XML od dovolena.cz. Nikde jsem nenašel jak to napojit na web.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>