Zastávám názor, že SEO by mělo být především o přirozenosti. Nejlepší je tak získat odkazy zcela přirozeně tak, že poskytneme svým čtenářům zajímavý obsah, který budou chtít sdílet se svými přáteli a lidmi z oboru. Ačkoliv v zahraničí to funguje dobře, známá česká povaha málokomu dovolí přirozeně odkazovat na jiný web ZDARMA. Možná za to dost může i nekvalitní a nezajímavý obsah blogpostů.

Link baiting

Link baiting by se dalo přeložit jako návnada na čtenáře a v zahraničí se tento způsob linkbuildingu stává celkem populární.

Hlavním úkolem je přinést takový článek o kterém lidé budou mluvit, diskutovat, psát a sdílet na sociálních sítích. Přirozeně tak díky podobným článkům získáte zpětné odkazy a především nové návštěvníky.

SEO

Vytvořit článek, který by lidé sdíleli ovšem není snadné. To by to dělal každý. Přináším pár tipů, které můžete s trochou snahy a umu proměnit v zajímavý linkbuilding.

 1. Interview – přineste rozhovor se zajímavý a úspěšnými lidmi z oboru.
 2. Vytvořte nástroj, službu, plugin či software, který budou lidé používat.
 3. Napište něco kontroverzního a odvážného – zde je jasným příkladem blog Petra Jeníka, který si nebere servítky s ničím a nikým. Aniž by žádal, o jeho blogu už se zmínil Drago, Affilblog, Egy.cz, nyní i a našla by se určitě další řada webů, tweetů atd.
 4. Buďte první, kdo informuje o důležité novince.
 5. Napište poutavý a vtipný blogpost.
 6. Zkuste vlastnoručně vytvořit nebo vyfotit zajímavý obrázek či se nebojte využít kontroverzních obrázků (samozřejmě ve vysoké kvalitě a né 125×125). Obrázek mnohdy řekne více slov než celý článek.
 7. Komentujte aktuální události vlastními názory.
 8. Pravidelně informujte své čtenáře kvalitními posty, staňte se odborníkem na které píšete. Nepište omáčku, ale opravdu cenné a kvalitní informace.
 9. Poskytněte něco zdarma svým čtenářům.
 10. Informujte o různých akcích ve vašem oboru
 11. Zajímavé vlastnoručně natočené video může být také šlágr.

Těch nápadů bude jistě víc, stačí se trochu zamyslet a především si nemyslete, že tyto nápady mohou být 100% úspěšné. Záleží na desítkách dalších faktorů. Na SEO fóru lidé postují právě své nápady na linkbaiting. Tady je co mě zaujalo.

 • Uzavřete obchod s konkurenční stránkou podobného zaměření a vyhlaste si mediální válku.
 • Udělejte post s nahými fotografiemi své expřítelkyně (samozřejmě s fake fotkami a rozhodně se nehodí kdekoliv a kamkoliv)

Článek má 2 komentářů

 1. Inside Reply

  Povedlo se mi to zatím dvakrát. Článek o praktikách AAA Auto při výkupu aut a pak o fórku Petra Sagana nedávno na stupni vítězů. Linkbaiting jako vyšitý, ani sem to nečekal.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>