Dobrá zpráva pro všechny affiláky! Jedna z největších a nejznámějších affiliate sítí CJ.com bude dostupná i pro neplátce DPH a to díky přefakturaci české VIV NETworks. CJ.com využívají ti nejvýznamnější čeští a slovenští inzerenti, kteří nabízejí nadstandardní provize. Jak to vše bude probíhat? Mám vyjádření přímo od lidí z VIV NETworks.

VIV Networks sdružuje (nejen) české a slovenské partnery v reklamní síti CJ.com. Aktuálně bylo dle stránek VIV Networks na provizích vyplaceno přes 52 milionů korun a toto číslo neustále roste. Mezi nejvýznamnější kampaně rozhodně patří například cestovní kancelář Neckermann, Proton, slovenský Zlavomat, SPA.cz. Z finančního sektoru potom Direct pojišťovna, Allianz Direct či ČSOB pojišťovna a další.

Jak bude probíhat spolupráce?

V diskusi na serveru affilaci.cz položil uživatel freez celkem věcnou otázku ohledně plátcovství DPH, jejíž znění je toto:

Jo tak pokud budu mít smlouvu s VIVnetworks tak to je potom jiná, jak se ale zaregistruješ do CJ a použiješ jeden jedinej baner, jseš plátce, jde o to jak to budou přefakturovávat resp na koho to bude registrované, pokud na ně a jen ti přidělí pro web PID, pak by to šlo. Pokud půjdou jen peníze na účet plátce, je to o ničem, protože smlouva s CJ je na tvé jméno, každopádně jsem zvědavý co zjistíš, počkám si na tvůj článek. Pravda je, že používání CJ a nutnost stát se plátcem mnohé odradí, i když já musím za nějakou dobu co plátce jsem, říct že je to naprosto zbytečná obava.

Tu samou otázku jsem tak položil VIV Networks. Přišla mi tato odpověď ve které je celkem věcně popsáno jak taková spolupráce mezi VIV Networks a neplátcem DPH probíhá:

Dobrý den pane XXXX,

po dohodě s ostatními partnery, kteří využívají přefakturaci přes VIV NETworks, jsme upravili postup tak, že partner není Superuserem, ale Operátorem. CJ účet bude obsahovat kontaktní údaje VIV NETworks, aby Gutschrift, který odchází automaticky, byl adresován na naši společnost, a ne na Vás, a tím bylo zřejmé, že Vy nejste příjemcem zahraniční platby.

Dále je v emailu zmíněno, že VIV networks vám vytvoří účet, nastaví veškeré údaje a vy si pouze změníte heslo. Potom můžete směle generovat zisky, využívat všechny reklamní formáty i XML výpisy. Dle dohody se poté nastaví částka k výplatě, která je vyšší než u běžné registrace. Osobně mi bylo nabídnuta výplata po dovršení částky 200 eur. V momentě, kdy provize překročí uvedenou částku, kontaktujete VIV NETworks pro přesnou částku v CZK, kterou následně po domluvě budete fakturovat. Provize jsou vypláceny každého 20.tého dne v měsíci.

Pokud tedy o registraci vážně uvažujete, doporučuji kontaktovat samotné VIV Networks, kteří vám poradí, případně vás zaregistrují ihned s jejich údaji. Dle celkové hodnoty výplaty bych si také tipoval, že mají zájem zejména o něco větší partnery, kteří budou generovat pravidelný zisk.

Seznam CZ/SK inzerentů, které můžete aktuálně využívat

 • Cestovní kancelář CK Neckermann – 2,5-3% z prodaného zájezdu
 • Specialista na lázně a wellness Spa.cz – 5% z objednávky
 • Direct Pojišťovna – různé provize až 350 Kč za lead, pro travel nabízí cestovní pojištění s provizí 150 Kč za sjednanou smlouvu
 • Allianz Direct – provize 10% z hodnoty povinného ručení, pojištění majetku či cestovního pojištění
 • ČSOB pojištění – 10% z hodnoty cestovního pojištění
 • Slevomat.cz – od 9% z prodeje
 • BonyBony.cz – 9% z hodnoty slevového kuponu
 • Pepa.cz – od 11% z prodeje
 • eProton.cz – 1-6% z prodeje dle druhu zboží
 • Kasa.cz – 1-6% z prodeje dle druhu zboží
 • Topshop.cz – 9% z každého prodeje
 • Walkmaxx.cz (obuv) – 9 % z prodeje
 • Dormeo.cz – 7% z uskutečněné objednávky
 • Parfums.cz – 4% z akčního zboží a 6% z normálního zboží
 • Astratex.cz – 12% z normálního zboží a 4% z outletového zboží a výprodeje plavek
 • Bonatex.cz – 10% na všechny kategorie zboží
 • Tchibo.cz – 4 eura na všechny druhy zboží
 • ČEZ – 350 Kč za objednávku (smlouvu) na plyn
 • Telefonica O2 – 5 až 80 eur dle objednaného tarifu
 • T-mobile

Slovensko

 • Zlavomat.sk – 5-7% z prodeje
 • Hej.sk – 1-7% z prodejní ceny dle kategorie zboží

Registrace – videonávod

Pokud se rozhodnete registrovat na vlastní pěst, VIV Networks připravili videonávod jak na to:

Všechna videa, ve kterých najdete návody jak vkládat reklamy na stránky, případně jak se pohybovat v prostředí CJ.com v kanálu na Youtube.com.

Ptejte se

Pokud máte jakékoliv otázky, neváhejte napsat do komentářů. Tento článek jsem napsal se svolením samotné VIV Networks a jsem si jistý, že lidé z firmy rádi zodpoví naše nejasnosti.

Tak co na to říkáte? Jdete do toho? Dejte případně report, rádi se podíváme na praktickou ukázku fungování!

Článek má 7 komentářů

 1. freez Reply

  Tak já myslím, že je to ze strany CJ a VIVu velmi rozumný krok, přeci jen je dost partnerů, kteří se nechtějí stát plátci DPH, ale mohly by v CJ generovat solidní zisk. Tohle je jedinej „legální“ způsob, jak toho dosáhnout. Předpokládám, že VIV pojede bez další provize z fakturované platby pro partnera? Takže co vydělám u CJ, to mi VIV přefakturuje.

  • admin Reply

   Tohle si myslím, že už mají ošetřené mezi sebou, ať už fixní platbou nebo pár procenty z výdělků každého affila.

 2. Maršu Reply

  Ty české affily v CJ mě moc nezajímají, ale spíše to sousto zahraničních programů. Ty lze taky vyzkoušet při přefakturaci přes VIV NETworks nebo je to pouze omezeno na výše uvedený výpis?

  • Robert Studeny Reply

   Muzete to vyzkouset taky. Jestli budete promovat CZ inzerenty nebo zahranicni je jedno. Pokud budete mit dalsi otazky, ohledne spoluprace, tak nas prosim kontaktujte do VIVNETworks.
   Robert

 3. David P. Reply

  Zdravím. Mám možná hloupý dotaz nebo spíš problém. Při registraci do affil sítě CJ.com se po výběru země(česká republika) a funkční měny(česká koruna) nejde přepnout tlačítkem „další“ na zbytek registrace. Tlačítko nereaguje. Nevím co s tím a pokud je to možné, žádám o radu jak tento problém vyřešit a úspěšně se zaregistrovat. 
  Díky 
  David

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>